Do niezrozumiałej, absurdalnej i jednocześnie wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło w okolicy Las Vegas.

Trasa Blue Diamond prowadząca do kanionu Red Rock nieopodal Las Vegas jest popularnym miejscem wśród rowerzystów. Jednym z cyklistów regularnie jeżdżących tą drogą jest zawodnik motocyklowy Miguel Duhamel.

Duhamel był pierwszym Kanadyjczykiem, który zdobył amerykańskie mistrzostwo AMA Pro Superbike (rok 1995). Stał się też jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w serii AMA Pro Racing (łącznie 86 zwycięstw). Wystartował też w mistrzostwach świata GP500 w 1992 roku, regularnie meldując się w pierwszej dziesiątce. Dziś ma 52 lata.

W miniony weekend, jadąc swoim rowerem szosowym, Miguel został postrzelony w głowę.

Jak zawodnik opowiadał dla stacji FOX5 Las Vegas:
“Z tyłu nadjeżdżał samochód, tak samo jak wiele innych. Ale gdy nadjechało to auto, usłyszałem strzał, jak szybki syk powietrza, POW!”

Miguel poczuł strzał w głowę. Początkowo sądził, że to nic strasznego – już nie raz oberwał kamieniem spod koła samochodu. Tym razem było jednak gorzej, a zorientował się po zauważalnej ilości krwi.

Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, ale udzielenie doraźnej pomocy wystarczyło. Szczęśliwie nie doszło do poważnych obrażeń.

Policja uważa, że strzał został oddany z broni typu “wiatrówka”. Śrut (lub kulka) trafił w otwór wentylacyjny kasku rowerowego, przedziurawił materiałową czapkę rowerową i zranił skórę głowy.

Dlaczego ktoś bez żadnego powodu strzelił do przypadkowego rowerzysty? Liczymy, że frustrat zostanie ujęty, a Miguelowi życzymy zdrowia.

Więcej w Newsy, Ze świata
Walka o Bednary Driving City. Sąsiedzi burzą się o hałas, ośrodek odpowiada

Jako społeczeństwo chcemy, aby kierowcy mogli szkolić się na bezpiecznych obiektach, aby na drogach było bezpieczniej. Następnie lokalni mieszkańcy protestują,...

Zamknij