Brazylia: 29-letnia zawodniczka traci życie po wypadku w wyścigu - Motogen.pl

Doświadczona zawodnicza przewróciła się, uderzyła w bandę, a następnie przygniótł ją własny motocykl.

29-letnia Kiiomi Muñoz Gomes, znana szerzej jako Indy Muñoz, pochodziła z Dominikany, jednak ścigała się pod brazylijską flagą. Miała wiele lat doświadczenia jako instruktor i szkoleniowiec, zdobywała tytuły mistrzowskie, wygrywała w wielu wyścigach. Poza jazdą motocyklami sportowymi, miała także doświadczenie jako stunterka.

Ze względu na pandemię koronawirusa, brazylijskie mistrzostwa Goias Superbike odbyły się bez publiczności. Runda jedynie z zawodnikami odbyła się w poniedziałek 16 marca na torze Autodromo Internacional Ayrton Senna.

Indy Munoz

Indy Muñoz jechała na drugiej pozycji w pierwszym wyścigu Supersport 600. Wypadek miał miejsce na początku wyścigu. Indy przewróciła się na hamowaniu do ciasnego zakrętu. Uderzyła w barierę energochłonną. Następnie uderzył w nią własny motocykl.

Pomoc przyszła natychmiastowo. Gdy transportowano ją do szpitala, Indy była przytomna. Jej stan był poważny. Doszło m.in. do zatrzymania krążenia, lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji. Życia zawodniczki jednak nie udało się uratować.

Organizator serii Goias Superbike wyraził żal i skutek z powodu śmierci Indy Muñoz. Organizator zaznaczył też, że tor im. Senny spełnia aktualne normy bezpieczeństwa.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany