5 najbardziej szokujących wypadków w MotoGP 2022 [video] - Motogen.pl

Wypadki to niestety część wyścigów. MotoGP przygotowało zestawienie pięciu najbardziej szokujących zdarzeń…

Wyścigi motocyklowe mają to do siebie, że wymagają od zawodników więcej odwagi, niż wyścigi samochodowe – w ogólnym znaczeniu. Co się stanie, gdy kierowca przegnie i samochód straci przyczepność: oczywiście może być bardzo źle, ale w większości przypadków są to poślizgi, po których traci się kilka pozycji. Ale gdy motocyklista przegnie, a motocykl straci przyczepność, wypadek jest murowany. Tym większe ryzyko, im większa stawka. A największa stawka jest w MotoGP.

Na szczęście bezpieczeństwo zawodników motocyklowych jest stale podnoszone – poprawiają się normy bezpieczeństwa na torach; czy też kombinezony z poduszkami powietrznymi są coraz bardziej zaawansowane.

Organizator MotoGP przygotował film z pięcioma najbardziej szokującymi wypadkami w sezonie 2022:

Film można obejrzeć bezpośrednio na Facebooku lub na YouTube, a najłatwiej w tym playerze z facebooka:

Który wypadek był według Was najbardziej szokujący?

  • Jak powiedział komentator, highside Marqueza był „jednym z najpotężniejszych highside’ów jakie widziałem przez 25 lat komentowania tego sportu, nie do wiary”.
  • Wyjazd Rinsa z toru, z tak ogromną prędkością? Takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko. Dobrze, że po powrocie na asfalt nie zderzył się z innym zawodnikiem.
  • Według komentarzy na YT (a my się z tym zgadzamy) najbardziej szokujący w pierwszym zakręcie GP Katalonii, gdy Nakagami wpadł w innych zawodników. Jego głowa została „wciągnięta” pomiędzy tylne koło i zadupek Ducati. Niesamowite, że wyszedł z tego bez poważnych obrażeń!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany