Hisun Tactic 550: duży quad wielozadaniowy do pracy i do zabawy - Motogen.pl

Hisun Tactic 550 – czy quad może być pojazdem uniwersalnym? Dawać przyjemność podczas upalania w błocie ze znajomymi a potem stać się wielozadaniowym, super funkcjonalnym urządzeniem w gospodarstwie, sadzie lub przedsiębiorstwie? Hisun Tactic 550 udowadnia, że tak!

Hisun Tactic 550: technika

Hisun Tactic 550 jest napędzany singlem o mocy 21,5 kW co umożliwia rozpędzenie się do około 80 km/h. Napęd przekazywany jest poprzez skrzynię biegów CVT na tylną lub obydwie osie. Pojazd posiada blokady mechanizmów różnicowych przy każdej z nich. Ponadto wyposażeniem standardowym jest hak, wyciągarka oraz solidne bagażniki w przedniej i tylnej części pojazdu. Hisun posiada homologację drogową. Dostępne są dwie wersje – z elektrycznym wspomaganiem kierownicy (EPS) oraz bez tego dodatku.

Zobacz go w akcji – Hisun Tactic 550:

Hisun Tactic 550, do czego go wykorzystać?

Prezentowany pojazd ma dwie twarze. Pierwszą z nich jest rekreacja. Przejazdy off-roadowe po okolicy, w rozlewiskach rzek, na terenach zalewowych z błotem, kałużami, czy wspólne terenowe wyzwania w gronie podobnych fanatyków, jak Ty sam. Bagażniki umożliwią zabranie ekwipunku biwakowego, sprzętu przeprawowego, czy innego wyposażenia typu generator prądu. Ciężko znaleźć teren, z którego nie wyjdziemy, który przerośnie możliwości naszego pojazdu. Dwa lata gwarancji są potwierdzeniem jakościowych aspiracji producenta. Druga twarz ma bardziej użytkowe oblicze…

Tactic 550: quad Hisun w służbie rolnictwa… i nie tylko!

Quad to wciąż niedoceniane urządzenie rolnicze i przemyslowe. Duża dzielność terenowa, niezły promień skrętu oraz ponadprzeciętna mobilność przy niewielkich wymiarach czynią z Hisuna genialne wsparcie w gospodarstwie. Po zakupie pługa odśnieżymy nie tylko podwórko, ale i drogę dojazdową. Wraz z przyczepą dedykowaną do quadów możemy przywieźć drewno, płody rolne, czy paszę dla zwierząt. Sam pojazd umożliwi dotarcie, transport narzędzi i wycinkę drzew w lesie, czy w razie potrzeby wyciąganie ciężkich, polnych kamieni uszkadzających maszyny rolnicze. To wciąż za mało? Pomyślcie o transporcie materiałów budowlanych, zwierząt rolnych czy dowozie dzieci do szkoły akurat w wiosenne deszcze. Edukacja to podstawa, a quad to dostęp do cywilizacji.

Prawda jest taka, że zadania, w których Hisun Tactic świetnie się sprawdzi, rozszerzyć można na wszelakie dziedziny: zadania okołodomowe, prace rolnicze w sadzie lub w gospodarstwie, a także najróżniejsze wyzwania związane z obsługą komunalną gmin, urzędów, czy przedsiębiorstw.

Dodatkowym atutem jest fakt, że quad Hisun Tactic posiada homologację ciągnika rolniczego (T3b) – dzięki temu rolnicy i przedsiębiorcy mogą skorzystać z odliczenia podatku VAT przy jego zakupie!

Zdjęcia – quad Tactic 550:

Warto?

Hisun Tactic 550 kosztuje około 35,5 tysiąca złotych. Kwota na tle konkurencji wydaje się uczciwa, ale czy na pewno potrzebujecie quada?

Odpowiedź brzmi: jeśli tylko mieszkacie na wsi, jak najbardziej. Multifunkcjonalność pozwoli zrezygnować z zakupu innych pojazdów (pickup, dostawczak) czy pługu do ciągnika. Po zakupie nie jesteśmy skazani na holowanie autem osobowym przyczepy przez błota, a jeśli jesteście sadownikami, z pewnością jego niewielkie wymiary będą kompatybilne z przestrzeniami pomiędzy drzewkami. Przywieziecie nim kilka worków cementu ze składu budowlanego, piłę spalinową i wiele, wiele innych.

W weekend, zamiast zastanawiać się czym zabić nudę, można skrzyknąć ekipę, która zaktywizuje Was do jazdy w terenie. Przeżyjecie przygodę, oderwiecie się od monotonii i spędzicie czas na świeżym powietrzu. A to wszystko za jedyne 35 500 zł lub 38 500 wraz z EPS (elektryczne wspomaganie kierownicy). Brzmi obiecująco, prawda?

Więcej modeli Hisun, pojazdy ATV oraz UTV, znajdziecie na stronie hisunmotors.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany