Jeździsz motocyklem? Rób to rozsądnie. Chcesz udostępnić swój film w sieci? Pomyśl dwa razy.

Weekend, świetna pogoda, grupa znajomych na motocyklach oraz piękna kręta trasa. Wszyscy wiemy w jaki sposób wtedy używa się motocykli. Niestety tym razem “grupowe latanko po winklach” nie zakończyło się przyjemnie. A wszystko dlatego, że jeden z motocyklistów wrzucił do sieci nagranie z kamerki na kasku…

Hiszpańska policja, a właściwie Guardia Civil także obejrzała ten film. Gość na CBR1000RR bardzo szybko jeździ po zakrętach, jednocześnie wyprzedzając i nagrywając swoich kolegów, którzy także się nie oszczędzają. Po zakończonym śledztwie policja udostępniła film (bez dźwięku):

Rzecz działa się na drodze NA-1110 w regionie Navarra, w północnej części Hiszpanii. Trasa nazywana jest Mataburros, stąd nazwa Operación ‘Mataburros‘. Śledztwo trwało od maja 2019 do lutego 2020.

Guardia Civil zidentyfikowała 10 motocyklistów, którzy łącznie popełnili 2 przestępstwa drogowe oraz 39 naruszeń prawa. Wśród najgorszych jest przekraczanie linii ciągłej, wyprzedzanie na zakręcie, czy rażące przekraczanie prędkości.

10 motocyklistów otrzymało mandaty na łączną kwotę 14 100 euro (blisko 60 000 zł) wraz ze 132 punktami karnymi.

Obawiamy się, że (o ile jeszcze ma prawko, motocykl i wolność) kolega na CBR1000RR z kamerką raczej już nie będzie zapraszany na wspólne polatanki…

Więcej w Newsy, Ze świata
USA: Połowa kasków z certyfikatem DOT nie przeszła ponownych testów…

Kaski z certyfikatem DOT zostały ponownie przetestowane. Połowa z nich nie zdała…

Zamknij