Znalazłeś w sieci promocję na paliwo? Uważaj, nie daj się oszukać! - Motogen.pl

Oszuści nie próżnują. Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed próbą oszustwa na rzekomą promocję na paliwo. Oszuści wykorzystują fakt, że w wakacje wiele koncernów paliwowych prowadzi akcje promocyjne.

Ostrzeżenie o próbach oszustwa pojawiło się na twitterze CSIRT KNF (Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego). Specjaliści od cyberbezpieczeństwa ostrzegają przed fałszywymi reklamami, które kuszą zniżkami na paliwo, sugerując przy tym związek ze znanymi koncernami paliwowymi.

Reklamy obiecują uzyskanie sporych zniżek na paliwa. KNF wskazuje jednak, że link podpięty do reklamy prowadzi na niebezpieczną stronę, gdzie cyberprzestępcy wyłudzają dane logowania do bankowości elektronicznej. Specjaliści apelują o zachowanie najwyższej ostrożności i dokładną weryfikację adresu strony, do której prowadzi link.

Oszustwo bazuje na zainteresowaniu, jakie wzbudzają wakacyjne promocje wprowadzone przez największe sieci stacji paliw. W większości przypadków promocje te przeznaczone są jednak dla uczestników programów lojalnościowych. Każdy z koncernów dokładnie informuje także o zasadach obowiązywania promocji. Wciąż jednak zdarzają się osoby, które odruchowo klikają w treści, nie sprawdzając ich wiarygodności.

A nierozważne kliknięcie w podejrzany link może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami – po wyłudzeniu danych logowania do bankowości, oszuści są w stanie błyskawicznie oczyścić konto z pieniędzy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany