Wojskowy motocykl jeździ nie tylko na benzynę - Motogen.pl

Wiadomo, że na wojnie paliwo do pojazdów jest na wagę złota. Dlatego w USA powstał motocykl jeżdżący na siedem rodzajów paliwa.

Jednoślad o uroczej i łatwo zapadającej w pamięć nazwie HDT M1030-M2 670cc JP8 może pić tradycyjnie benzynę oraz olej, biopaliwo, paliwo lotnicze i cztery inne rodzaje militarnego paliwa. Bez szkód przejedzie wodę o głębokości ponad 60 cm, a jego zasięg na jednym tankowaniu to ponad 480 km. Ważący 176 kg, motocykl wyposażono w niezwykle wytrzymałą stalową ramę oraz jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemności 670 ccm, który dysponuje mocą 33 KM i osiąga maksymalną prędkość 152 km/h.

Jedyną wadą wojskowego motocykla jest jego cena – 18,5 tysiąca dolarów to jednak sporo, choć mieści się w granicach rozsądku, jeśli wziąć pod uwagę, że to pojazd militarny. Dostępny ma być w barwach piasku (Desert Tan), militarnej zieleni (Military Green) oraz czarnym, który wykonywany będzie na specjalne zamówienie.

Gdybyście chcieli sprawić sobie taki wytrzymały motocykl terenowy i mieli trochę zielonych na zbyciu, więcej informacji znajdziecie na stronie hdtusa.com.