WMMP 2015: Sebastian Grausam - pucharowy debiut w mistrzowskim stylu - Motogen.pl

Zgarniając komplet punktów syn Sławka, dumnego ojca i byłego Mistrza Polski, przypieczętował tym samym zaanektowanie najwyższego trofeum. Zobaczmy, co sam zawodnik powiedział o ostatnim wyścigu i o sezonie, który przechodzi właśnie do historii:

SEBASTIAN GRAUSAM:
„Pozytywne nastawienie i miła atmosfera w naszym teamowym boksie nie opuszczała nas od samego początku. Ja jednak już od czwartkowych treningów byłem niezwykle skupiony i skoncentrowany. Mimo, iż sytuacja w generalce napawała optymizmem to mi od pierwszych chwil weekendu towarzyszyła myśl, że to przecież koniec wieńczy dzieło. Dzięki uprzejmości Marcelego Bezulskiego, tym razem do dyspozycji miałem profesjonalnie przygotowane Morivaki. Już od początku wszystko wskazywało na to, że walka o pierwszą pozycję będzie niezwykle zacięta, ponieważ dysponujący takim samym motocyklem, Tomasz Rabiński prezentował w treningach piekielnie szybkie tempo. Niestety kolejnego dnia jego wyścigówka uległa awarii. Bez wahania postanowiłem pożyczyć mu moją Aprilię, aby mógł wystartować w wyścigu. Dla mnie w tym sporcie niezwykle ważne jest pozostawanie w zgodzie z duchem rywalizacji fair play i bycie życzliwym dla innych.

Miałem tylko jeden cel: wygrać niedzielny wyścig! Wiedziałem, że muszę wyciszyć emocje, ale uwierzcie mi, nie jest to łatwe, kiedy ciąży nad nami taka presja. Kwalifikacje pojechałem perfekcyjnie, zdobywając pole position.

Kiedy stałem na linii mety czułem, że teraz wszystko zależy ode mnie i mojego motocykla. Mimo, iż na samym starcie to czeski zawodnik – Pavel Nechanicky wysunął się na prowadzenie to już w pierwszym zakręcie opóźniłem hamowanie i znalazłem się na czele wyścigu. Utrzymując szybkie i równe tempo, pierwszą pozycję dowiozłem do mety.
Z pełnym optymizmem i wiarą wraz z zespołem przystępujemy teraz do przygotowań do sezonu 2016. Zapowiada się on niezwykle interesująco. Po szczegółowe informacje zapraszamy na oficjalny fanpage teamu: www.facebook.com/grausam.team

Osoby chcące nawiązać z nami współpracę w przyszłym sezonie (sponsorzy, zawodnicy itd.) zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Na zakończenie chciałbym osobiście bardzo podziękować tym, którzy wierzyli we mnie i wspierali od samego początku: rodzinie, przyjaciołom i sponsorom: SPEED DAY, TEAM LRP, MS MOTO, SIGMA, INTERMOTORS, LEGATO-MOTOCYKLE, GRAFTEN oraz Marcelowi Bezulskiemu, Robertowi Fazi Wagner, Monice Mańczak, Kasi Smolińskiej, MOTOGEN.PL a przede wszystkim całemu zespołowi Grausam Aprilia RT!

Bez Was nie byłoby mojego ścigania! Dzięki!”