TT 3D: Closer to the Edge – wyścigi TT na wyspie Man w 3D - Motogen.pl

Rozgrywki Isle of Man Tourist Trophy oczami zawodników w filmie dokumentalnym ’TT 3D: Closer to the Edge’.

Wyspa Man i rozgrywane na niej legendarne wyścigi Isle of Man TT od wielu już lat fascynują i przyciągają widowiskowością rozgrywek. Niektórzy mówią, że trzeba być szalonym, by brać w nich udział. Wpisane jest w nie bowiem ogromne ryzyko. Zawodnicy rozwijają tam prędkości rodem z torów wyścigowych, jednak robią to na zwykłych drogach, wokoło których stoją latarnie, murki i inne rzeczy, mogące spowodować śmierć kierowcy w razie wypadku.

Mimo tego Isle of Man TT cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kierowców, jak i wśród kibiców. To właśnie fenomen największych i najstarszych wyścigów drogowych świata zainspirował twórców filmu ’TT 3D: Closer to the Edge’. Dokument produkcji CinemaNX opowiada o historycznym starciu na wyspie Man w 2010 roku. W filmie wzięli udział najszybsi kierowcy zmagań TT: Guy Martin, John McGuinness, Ian Huthinson i Conor Cummins. Rywalizację sidecarów przybliżą widzom: Dave Molyneux, Tim Reeves, Nick Crowe oraz Bridgett Dobbs, której mąż zginął podczas jednego z wyścigów.

Oprócz zawodników Isle of Man TT w filmie zawarto również wypowiedzi gwiazd innych dyscyplin motocyklowych: Cala Crutchlowa, Davida Knighta oraz Davida Higginsa. Narratorem obrazu został natomiast Jared Leto.

Film zrealizowany został w trójwymiarze. Pojawi się na ekranach w kwietniu br.