"Tron 3: Ares" - nowa część filmu coraz bliżej. Będzie kolejna najlepsza scena motocyklowa? - Motogen.pl

Tron 3: Ares – zapowiada się trzecia część filmu łączącego science-fiction i motocykle. Zdjęcia mogą ruszyć już w sierpniu.

W wielu zestawieniach odpowiadających na pytanie „jakie są najlepsze filmy motocyklowe” (tak jak na Motogenie) pojawia się właśnie Tron: Legacy z 2010 roku (kontynuacja oryginalnego Tron z 1982). Jest to film, który łączy szalone science-fiction z motywem motocykli. Jeżeli więc nie lubisz sci-fi, Tron nie będzie dla Ciebie. Ale jeżeli już włączysz play, film odwdzięczy się widowiskowymi efektami, fenomenalną ścieżką dźwiękową, no i – w mojej opinii – chyba najlepszą sceną motocyklową w historii kina. Scena trwa tylko półtorej minuty, a oglądamy Ducati Sport Classic 1000 przedzierające się przez miasto nocą.

Gdy przeczytałem doniesienia o trzeciej części filmu Tron, naprawdę się ucieszyłem. Powody przeczytacie powyżej. Mam nadzieję na odprężające kino, kolejną dawkę dobrej muzyki, no ale najbardziej trzymam kciuki za kolejne sceny motocyklowe powalające na kolana.

Ale co tak naprawdę wiemy o nadchodzącym „Tron 3: Ares”?

„Tron 3: Ares” – prace ruszą niedługo, Jared Leto i Joachim Rønning

Druga część Trona wyszła w 2010 roku. Od tamtej pory Disney zastanawia się, jak wskrzesić serię, powstało kilka planów i plotek, ale bez konkretów. Teraz, jak donoszą portale hollywoodzkie, prace są na dość zaawansowanym etapie. Wystarczy dokończyć negocjacje, złożyć podpisy, a celem jest rozpoczęcie zdjęć w sierpniu tego roku w Vancouver.

Reżyserem filmu ma być Joachim Rønning, który w swoim portfolio posiada m.in. „Wyprawa Kon-Tiki”, „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” oraz „Czarownica 2”.

Scenariusz napisał już Jesse Wigutow – żadne szczegóły nie są znane, poza faktem, że ma to być kontynuacja opowieści z Tron: Legacy, a nie reboot lub odświeżenie (tak jak to planowane jest w przypadku nowego Easy Ridera).

Odtwórcą głównej roli będzie Jared Leto, zdobywca Oscara. Leto nie jest specjalnie kojarzony jako aktywny motocyklista, choć wiele lat temu został sfotografowany na Monsterze S4R. Ponadto udzielił swojego głosu jako lektor do filmu „TT3D: Closer To The Edge” o wyścigach na Wyspie Man.

Nie wiem jak Wy, ale ja trzymam kciuki za nowego Trona.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany