Tom Cruise i Ducati Desmosedici RR - bogatemu wolno wszystko - Motogen.pl
Tom Criuse oprócz dziwnych preferencji, jeśli chodzi o religię, jest też fanem jednośladów. W ubiegłym tygodniu dzieciak otrzymał potwierdzenie dostawy Ducati Desmosedici RR.

Będzie to pierwszy egzemplarz tego motocykla w USA. Drogowa maszynka żywcem wyjęta z wyścigów MotoGP jest repliką torowego Desmosedici, model GP6, czyli motocykla, który ujeżdżali Lois Capirossi i Sete Gibernau w sezonie 2006.

Napakowany najwyższej klasy komponentami, jak miłośnik siłowni sterydami, RR produkuje 200KM przy obrotach silnika sięgających 13800. Produkcja tego motocykla ograniczona jest do 1500 sztuk na cały świat, przy czym pierwsze motocykle trafią do właścicieli 999R, którzy zlozyli zamówienie na Desmosedici przed 30 sierpnia 2006.

Zamówienia złożone po tym terminie będą realizowane przez Ducati do grudnia 2008 roku. I cóż, przy okazji wyszło na jaw, że Tomcio Kruz nie dostanie tak łatwo RR, jak kolejnej nominacji do Oskara, a będzie musiał wysupłać dodatkowe 72500$ za swoją nową zabawkę. Ciekawe, czy cena zwiększona o taką kwotę zwiększy również respekt, jaki Criuse będzie odczuwał w stosunku do super-Dukata…

Więcej o motocyklach Ducati