Opracowana nowa konstrukcja bloków bieżnika zapewnia wyjątkowe przyspieszenie i natychmiastową reakcję hamulców. Bridgestone rozwija swoją technologię zbierając doświadczenie na torach wyścigowych. Battlecross X20 oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne wszystkim kierowcom, od początkujących do zawodowców. Doskonała przyczepność Battlecross X20 „wyprostuje” nawet najbardziej wymagającą trasę. Dzięki niej płynne pokonywanie zakrętów staje się dziecinną igraszką. To, co cechuje oponę Bridgestone Battlecross X20, to fakt, że jest oponą wszechstronną, uniwersalną, opracowana do pracy na bardzo różnych rodzajach podłoża: od miękkiego, do średnio twardego, a nawet błota. To naprawdę wszechstronny produkt. Oponę tę wyróżnia także bardzo łatwy i szybki montaż, a dzięki w pełni symetrycznemu ułożeniu bloków możliwy jest montaż w obu kierunkach. Dzięki temu jeszcze szybciej można zmieniać opony w boksach. Przemyślane rozmieszczenie bloków bieżnika na przedniej i tylnej oponie zwiększa przyczepność, szczególnie na miękkim podłożu. Większa sztywność krawędzi dodatkowo poprawia przyczepność, co zdecydowanie poprawia pewne prowadzenie na szybkich prostych i wąskich drogach. Nowoczesne, wypukłe bloki bieżnika na tylnej oponie zapewniają doskonałą przyczepność na średnio twardym podłożu i skutecznie poszerzają zakres warunków eksploatacyjnych opony. Takie bloki zastosowano już w oponach Battlecross X30 i X40. Spotkało się to z dużym uznaniem użytkowników, a jednocześnie przyniosło imponujące wyniki.

 

Zobacz wideo:

 

 

Marcin Skrzypczak Dirtbike.pl Husqvarna Team:

 

W Dąbrowie górniczej wystartowałem w rundzie Pucharu Polski Cross Country na najnowszych oponach Battlecross X20. Warunki zawodów można uznać za bardzo ciężkie i zróżnicowane. Wybrałem Battlecross X20 ponieważ są to dość miękkie opony, idealne na błoto i luźną nawierzchnię. W Dąbrowie trasa była bardziej endurowa. Charakteryzują ją liczne zakręty, koleiny, podjazdy, szybkie zjazdy i część motocrossowa z gliną oraz piaskiem. Zamontowane na moim motocyklu opony świetnie sprawdziły się w tych warunkach. Byłem pod wrażeniem, że tak dobrze poradziły sobie w piachu i na podjazdach. Odpowiednie opony kluczem do sukcesu! Na dobrej oponie można nadrobić kilka sekund na okrążeniu, co przy półtoragodzinnym wyścigu ma ogromne znaczenie. Przez dwa dni zawodów udało mi się wywalczyć pierwsze miejsce! Moim zdaniem opony Bridgestone są bardzo konkurencyjne względem innych producentów. To, co je wyróżnia, to wypustki na korkach znacząco zwiększające przyczepność. Producenci innych marek nie stosują tego rozwiązania, a sprawdza się to przy szybkich i ostrych zakrętach, takich jak na torze w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Tabela rozmiarów Bridgestone Battlecross X20

 

OPONA PRZEDNIA:

 

SZEROKOŚĆ PROFIL ŚREDNICA
80 100 21

 

OPONA TYLNA:

 

SZEROKOŚĆ PROFIL ŚREDNICA
100 90 19
110 100 18
110 90 19

 

Więcej w Testy Moto
Wielki powrót Ducati Supersport S

Ponowne pojawienie się modelu Supersport w ofercie Ducati było niezwykłym wydarzeniem. Jedna z fajniejszych marek motocyklowych powraca do koncepcji motocykla...

Zamknij