Suzuki pokaże GSX Concept na Tokyo Motor Show 2015 - Motogen.pl

Producent nie mówi zbyt wiele o koncepcie poza tym, że ma on symbolizować moc serii GSX, w której skład wchodzą GSX-S1000, GSX-S1000F, rodzina GSX-R oraz GSX-R1300 Hayabusa. Suzuki wskazuje jednak, że koncept jest zapowiedzią stylistyki kolejnych generacji wymienionych modeli. Podkreśla również, że rzędowe czwórki stosowane w tych motocyklach są dynamiczne, wytrzymałe i zarazem przyjazne środowisku oraz kierowcy.

Przeczytaj również: Suzuki GSX-S1000F – wilk w owczej skórze

Koncept pojawia się w momencie, w którym po sieci krążą plotki dotyczące pojawienia się nowego GSX-R1000 już na tegorocznych targach EICMA. Oprócz tego Suzuki opatentowało rzędową czwórkę z turbodoładowaniem. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tu o doładowanego sportowego litra czy może o Recursion, którego nazwa została ostatnio zastrzeżona na terenie Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Na targach zostanie również pokazany Hustler Scoot – koncepcyjny skuter wyposażony w… walizkę. Pojazd wyposażono w silnik o pojemności 50 cm3. Walizkę można oczywiście zdemontować i zabrać ze sobą. Całość została bardzo atrakcyjnie „ubrana”, co z pewnością zwróci uwagę młodych klientów.

Więcej o motocyklach Suzuki Autor: Wojciech Grzesiak