[FILM] Nowy rekord świata w najszybszym wheelie - Motogen.pl

Gray Rothwell ustanowił nowy rekord podczas imprezy Straightliners Top Speed w Wielkiej Brytanii. Jego bronią był motocykl Suzuki Hayabusa z turbodoładowaniem, który dysponuje mocą 540 koni mechanicznych. Było to trzecie podejście Rothwell’a w ciągu miesiąca.

 

Przeczytaj również: Suzuki Hayabusa Turbo – być jak Ghost Rider

Pierwsze zakończyło się prędkością „zaledwie” 317,041 km/h, a drugie – upadkiem przy prędkości około 320 km/h. Tym razem Rothwell przez kilometr jechał na tylnym kole z prędkością 337,676 km/h. Śmiałek przyznał, że pojechałby szybciej, ale tuż przed znakiem wskazującym prędkość 210 mil na godzinę (338 km/h) wiatr zaczął miotać przednim kołem i niewiele brakowało, a kolejna próba zakończyłaby się wypadkiem.

Jak podaje portal Gizmag tego samego dnia na imprezie poznano nową, najszybszą szopę na świecie, która pojechała z prędkością 141,732 km/h, najszybszy wózek na zakupy napędzany silnikiem odrzutowym, który popędził z prędkością 98,46 km/h, najszybszą replikę samochodu Listonosza Pata, która osiągnęła prędkość 172,8 km/h, a Andy Slade, któremu amputowano lewą rękę, rozpędził swoje Suzuki Hayabusa do 282 km/h.

 

Poniżej możecie zobaczyć film z rekordowego przejazdu Rothwell’a.

Autor: Wojciech Grzesiak