Sprzedaż motocykli Ducati w Indiach rusza od piątku - Motogen.pl

Ducati poszło w ślady innych producentów i zamierza oferować swoje produkty klientom z Indii. Pomimo, że na rynkach gospodarek wschodzących królują motocykle o małych pojemnościach, to duże też sprzedają się nieźle. Triumph w ciągu 18 miesięcy sprzedał ponad 1600 motocykli w 11 salonach.

Ducati wcześniej było dostępne w Indiach dzięki firmie Precision Motor, która sprzedawała również samochody marki Porsche. Volkswagen postanowił otworzyć oficjalne przedstawicielstwo Porsche, a później zdecydował się na taki sam krok dla Ducati.

Klienci z Indii będą mogli kupić między innymi modele Scrambler, Monster 795, 899 Panigale, 1299 Panigale, Multistrada 1200 i Diavel. Producent liczy na duże zainteresowanie Scramblerem oraz Monsterem 795 ze względu na ich przystępne ceny. Claudio Domenicali zapowiedział już wcześniej, że Ducati nie zamierza wypuszczać motocykli z małymi silnikami lub tańszych wersji obecnie produkowanych modeli. Prezes Ducati chce aby marka pozostała w segmencie premium i póki co nie zamierza robić wyjątków dla żadnego z rynków.

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak