Rząd wycofuje się z planów łapanek i likwidacji limitów fotoradarów - Motogen.pl

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opublikowała na swojej stronie internetowej wyjaśnienia w sprawie „Programu Realizacyjnego 2015 – 2016”. Czytamy tam między innymi, że:

„Zadanie „Zniesienie tolerancji pomiaru urządzeń automatycznego nadzoru nad zachowaniami w ruchu drogowym” zostało wskazane w Programie w obszarze „Legislacja” i przypisane do MIIR jako lidera odpowiedzialnego za wykonanie zadania. Nie oznacza to jednak, że strona rządowa będzie procedować osobny projekt mający na celu realizację tego zadania.”

Oprócz tego wczoraj pełnomocnik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju ds. bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego – Paweł Olszewski – powiedział, że wytyczna dla Policji dotycząca liczby wystawionych mandatów ma zniknąć. Dodał również, że intencją rządu nie jest ściganie się na statystyki.

Czy słowa te znajdą pokrycie w rzeczywistości? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach. Od 18 maja, kiedy w życie weszły przepisy mówiące między innymi o tym, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h i więcej prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące, można zaobserwować wzmożone działania drogówki na trasach krajowych i wojewódzkich.

Autor: Wojciech Grzesiak