Polskie treningi na hiszpańskim torze Alcarras - Motogen.pl

Organizatorzy jedynych w swoim rodzaju treningów Speed-Day postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników torowych emocji i zorganizować pierwszą w historii, zagraniczną edycję.

Gdzie i kiedy się bawimy

Jako obiekt desantu polskich, torowych sił specjalnych wybrano tor Alcarras w terminie 13-15 marca 2014 r. Na miejscu czekają Was trzy dni przepełnione jazdą na najwyższych obrotach, a wszystko to pod opieką polskich instruktorów, znanych z poznańskich edycji Speed-Day.

Co w pakiecie, czyli o co się nie martwimy

Widok z lotu ptaka na tor Alcarras

Przede wszystkim nie martwimy się o nic związanego z organizacją. Na miejscu znajdować się będzie polska obsługa, która pomoże Wam we wszystkim, nie musicie więc 'habla en español’! Motocykle beda czekaly gotowe do jazdy w wynajętych boksach. Jazdy na torze trwają od 9.00 do 18.00, wliczając w to godzinną przerwę. W praktyce oznacza to co najmniej sześć sesji treningowych dziennie.

 

W cenę wliczone jest ubezpieczenie, transfer z lotniska/ z centrum Barcelony i dojazdy z hotelu na tor, zakwaterowanie ze śniadaniami w hotelu Ibis oraz niezapomniana pożegnalna impreza połączona z nocnym zwiedzaniem drugiego co do wielkości miasta w Hiszpanii, stolicy Katalonii.

 

Ciekawostki: w Alcarras tak jak o pogodę, nie martwimy się też o limity głośności i nasze akcesoryjne tłumiki. Na tym torze nie ma restrykcyjnych norm. Do tego po skończonych jazdach każdy może zrelaksować się w jednym z dwóch odkrytych basenów znajdujących się na terenie toru.

O czym musimy pamiętać

Przede wszystkim musicie pojawić się w Barcelonie 12 marca. Jeżeli akurat skończyły Wam się impulsy w teleporterze, polecamy samolot (lot trwa nieco ponad 3 godziny). Dobrze by było mieć też na czym jeździć. Dojechać możecie oczywiście sami, ale indywidualna podróż z motocyklem z ekonomicznego punktu widzenia będzie raczej średnio opłacalna. Dla tych, którzy lubią mieć wszystko przygotowane od A do Z dostępny jest transport motocykla na hiszpański tor z Warszawy lub Poznania w cenie 1400 zł. Ekipa transportowa zajmie się załadunkiem i przewiezieniem Waszych motocykli i pozostawionych rzeczy w obie strony. Transport obejmuje: motocykle, stojaki, opisane nazwiskiem kanistry na paliwo, kombinezony, kaski i cięższy bagaż. Uwaga – ta opcja ma limitowaną liczbę miejsc, w tej chwili pozostało ich jeszcze 10.

 

Wzmianka o kanistrach pojawiła się nieprzypadkowo. Niestety w pobliżu toru nie ma stacji benzynowej, więc posiadanie kilku własnych pojemników z paliwem będzie nie tyle komfortem, co obowiązkiem. Bez obaw jednak, nie musicie zaraz zabierać ze sobą całej cysterny, ciągłe dostawy paliwa będą zapewnione busem organizatora.

Za ile się bawimy

Koszt uczestnictwa wynosi 600 € i wliczone w niego są wszystkie wyżej wymienione atrakcje. Przypominamy, że zainteresowani transportem motocykla zorganizowanym przez Speed-Day muszą doliczyć do tego 1400 zł.

Atrakcje dodatkowe

Zwłaszcza początkujący uczestnicy z pewnością ucieszą się z faktu, że na miejscu spotkać będą mogli wiele ciekawych osób. Podpowiedzi bardziej zaawansowanych kierowców bywają nieocenione, a oprócz instruktorów na torze nie będzie trudno o spotkanie z zawodnikami teamu Ducati Toruń oraz zawodnikami pucharów markowych Aprilii RSV4 i Triumpha Daytony.

 

Będąc na miejscu będziecie mogli również otrzeć się o światek mediów oraz polskich gwiazd show biznesu. Podczas jazd na Alcarras nagrywany bowiem będzie nowy program TV o tematyce motocyklowo-motoryzacyjnej.

 

Wszystko wskazuje na to, że czekają nas też odwiedziny zawodnika światowego formatu. Kto to będzie? Póki co pozostawimy to tajemnicą.

Wszystkich chętnych do wcześniejszego rozpoczęcia sezonu na tak fantastycznej imprezie zapraszamy na stronę www.speed-day.pl. Znajdziecie tam więcej informacji, harmonogram oraz wszelkie warunki płatności.

Zobacz przejazd instruktora Speed Day, Jacka Molika na torze Alcarras: