30-lecie Kawasaki Ninja - Motogen.pl

Z tej okazji, Kawasaki postanowiło stworzyć nowe logo „Ninja 30”, które będzie zamieszczane na maszynach wyprodukowanych w roku 2014, aby podkreślić ważną rolę jaką maszyny z linii Ninja odegrały w historii koncernu oraz podtrzymać ducha tych maszyn w nowych odsłonach. W dniach 30 stycznia 2014 podczas prezentacji zespołu KRT Superbike w Barcelonie, Shigemi Tanaka z Kawasaki Motors Europe, oficjalnie zaprezentował nowe logo „Ninja 30”.

„Ninja jest bezkompromisowa, staramy się aby była najlepsza pod względem stylizacji, wydajności i osiągów. W tej gamie produktów znajdują się maszyny zarówno dla początkujących motocyklistów – Ninja 300, jak i potężne maszyny oznaczone symbolem Ninja ZX-10R, które są podstawowymi maszynami naszego zwycięskiego zespołu WSBK Championship. Istotą takiej polityki jest rozpowszechnienie rodziny Ninja wśród szerokiej gamy entuzjastów marki. W 2014 roku mamy nadzieję ożywić wspomnienia ostatnich wybitnych maszyn i osiąganych przez nie wspaniałych sukcesów na torach. Jeżeli byłeś lub jesteś właścicielem motocykla rodziny Ninja lub chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat historii i sukcesów marki i duchu Kawasaki Ninja 30, to zapraszamy się do śledzenia naszej uroczystości.„

W imieniu Kawasaki Heavy Industries, Toshiaki Tani, starszy menedżer – wydział promocji sprzedaży – dodaje:

„Od 30 lat Ninja wyznacza standardy dla wysokiej wydajności. Pierwsza maszyna GPz900R, debiutując w 1984 roku wywołała sensację. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych i poprawieniu właściwości aerodynamicznych i jezdnych Kawasaki zapoczątkowało nową erę dla wyczynowych motocykli sportowych. Do dnia dzisiejszego Ninja jest symbolem najwyższej klasy w tym segmencie.

 

 

Z okazji 30-sto lecia Kawasaki Ninja, każdy z nas chce okazać swoją wdzięczność fanom Ninja, którzy pokochali te niesamowite maszyny w ciągu ostatnich trzech dekad.”

Więcej o motocyklach Kawasaki