Pierwszy na świecie motorower od... Ducati - Motogen.pl

Ducati jest znane ze swoich fantastycznych motocykli. Teraz jednak zaskoczyło wszystkich swoim najnowszym projektem, który ma dwa koła, ale napędzany jest silnikiem elektrycznym.

Na rynek wkrótce wejdzie motorower sygnowany przez włoskiego producenta, który powstał we współpracy z  firmą Italwin. Jednoślad nazywa się City Pearl i przeznaczony jest dla tych, którzy poruszają się przede wszystkim po mieście. Ducati wyposażyło motorower w silnik elektryczny o mocy 250 W, dzięki któremu pojedziemy z prędkością 24 km/h. Jeśli zaś kierowcę interesują większe prędkości, będzie musiał użyć siły własnych nóg.

Jak widać, silniki nie emitujące spalin do atmosfery stają się coraz bardziej popularne. Jeśli wyposażymy rower w niewielki silniczek, wystarczy to, by sprawnie poruszać się po mieście, mając nieporównywalnie większe szanse na znalezienie miejsca parkingowego niż inni kierowcy. Można się więc spodziewać, że Ducati nie będzie pierwszą i ostatnią firmą, która zainwestuje w niewielkie i ekologiczne środki transportu, choć nie ma to jak zdrowe, głośne gadanie solidnych wydechów motocyklowych. Prawda?

 

Więcej o motocyklach Ducati