PGMV8 – czyli australijski motocykl napędzany silnikiem V8! - Motogen.pl

Paul G. Maloney, to Australijski konstruktor, który nie zwykł był się ograniczać. Wpadł na szalony pomysł stworzenia bezkompromisowego motocykla, którego silnik będzie dawał nieograniczone wprost osiągi. Tak powstał PGMV8, którego silnik to wysokoobrotowa V8-ka o pojemności 1996 ccm, mocy 334 KM (osiąganych przy 12800 obr./min) oraz powalającym momencie obrotowym 214 Nm (przy 9500 obr./min). Przy masie jedynie 242 kg – zatankowanego i gotowego do jazdy pojazdu – nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jak ten motocykl zasuwa! W danych technicznych pojazdu, przy prędkości maksymalnej, zamiast podane wartości znajduje się napis: „How brave are you?” – w wolnym tłumaczeniu, pojedzie tyle, na ile się odważysz… Nie śmiemy w to wątpić. 

Ale nie tylko silnik i osiągi są w tej maszynie niesamowite. Tytanowy wydech Akrapovic o konfiguracji 2×4-2-1, zawieszenie realizowane przez widelec Öhlins FGRT301 oraz amortyzator Öhlins TTX MK2, kute, aluminiowe obręcze Marchesini, carbonowe owiewki, oraz świetnie wyglądający wyświetlacz TFT. Elektronika? Na pewno jakaś jest, ale producent nie chwali się nią w danych technicznych, po prostu nie wypada.

A najciekawsze jest to, że ten motocykl nie jest jednostkowym wybrykiem szalonego konstruktora, ale wersją produkcyjną motocykla, który można zamówić. Zainteresowany? Odwiedź witrynę producenta i skontaktuj się z nim za pomocą specjalnego formularza. Powodzenia w zakupach i potem na drodze!