Nowy kask od X-Lite - Motogen.pl

X-Lite wypuści model kasku X-802 w trzech nowych wersjach kolorystycznych, opartych o te, które można zobaczyć ostatnio na głowie gwiazdy MotoGP – Jorge’a Lorenzo.


Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami firmy
, model X-802 będzie teraz dostępny w czarnym malowaniu zwieńczonym dużym czerwonym X-em. Z tyłu kasku zobaczymy grafikę zatytułowaną  „Ewolucja Lorenzo” i wzorowaną na ilustracji do teorii ewolucji Darwina. Pod koniec tego roku kask pojawi się w malowaniu „Kapitan Ameryka”, które widziane już było na głowie Jorge’a podczas wyścigu w Indianapolis – niebieski kask zdobić będzie wielkie białe A, biała gwiazda na podbródku oraz dwa małe skrzydełka po bokach. Oprócz tego X-Lite zaproponuje wersję będącą repliką hełmu kosmonauty NASA, w którym Lorenzo wystąpił w czasie zmagań w Estoril.

X-802
to model, który ma łączyć jakość z ceną – wykonany z włókna kompozytowego kask waży tylko 1360 g. Wewnętrzną wyściółkę można wyjmować i prać. Kask wykonano w trzech wielkościach skorupy i rozmiarach od XS do XL. Do jego zalet należy rozbudowany system wentylacyjny z regulowanymi otworami.

X-Lite’y w trzech nowych wersjach kolorystycznych będą dostępne na europejskim rynku w cenie ok. 484 Є.