Nowe motocykle Norton - pierwsze informacje - Motogen.pl

Przypomnijmy, że producent otrzyma wsparcie w wysokości 7,5 miliona funtów, co pozwoli na stworzenie 600 nowych miejsc pracy, zwiększenie produkcji i opracowanie nowych motocykli.

Portal motocyklowy Bike Social poinformował, że jedną z nowych maszyn będzie motocykl klasy superbike. Nie będzie to jednak dziwnie wyglądający egzotyk wypuszczony w limitowanej liczbie egzemplarzy, ale pełnoprawny sportowiec, którego cena ma być zbliżona do ceny Ducati 1299 Panigale.

O motocyklu wiadomo, że będzie napędzany silnikiem V4 o pojemności 1200 cm3 i mocy ponad 200 koni mechanicznych. Owiewki mają być wykonane z włókna węglowego, co pozwoli na większą swobodę kształtowania wyglądu motocykla. Rama zostanie wykonana z aluminium. W zawieszeniu znajdą się amortyzatory Ohlins TTX, a za hamowanie będą odpowiedzialne produkty marki Brembo. Motocykl ma być połączeniem dobrego wyglądu i osiągów.

Druga nowa platforma będzie bazowała na silniku o pojemności 650 cm3 i będzie on rzędową dwójką. Tutaj jednak szczegóły nie są znane.

Trzymamy kciuki za projekt motocykla superbike marki Norton. Jeżeli zapewnienia producenta znajdą swoje pokrycie w rzeczywistości, a cena będzie przystępna, to na rynku pojawi się ciekawy sportowy egzotyk.

Autor: Wojciech Grzesiak