Nowa klasa Mistrzostw Europy MX - Motogen.pl

Nową klasę mistrzowską przedstawił Giuseppe Luongo – prezes Youthstream, który jest organizatorem Mistrzostw Świata Motocross, a na prezentacji zjawili się również Vito Ippolito z FIM, Pit Beirer – manager KTM Motorsport, Paolo Carrubba – manager do spraw mediów i PR w Husqvarnie oraz Marco Ricciardi, który jest specjalistą do spraw sprzedaży i marketingu w TM Racing.

Giuseppe Luongo powiedział, że powstanie nowej klasy jest związane z rosnącą sprzedażą motocykli dwusuwowych, ale jednocześnie nie oznacza to, że motocykle czterosuwowe znikną z mistrzostw. Według Luongo powinno być to postrzegane jako dodatkowa opcja do wyboru. Dzięki nowej klasie zawodnicy będą mieli więcej klas do wyboru, zaczynając od 65 ccm i kończąc właśnie na 300 ccm.

Przedstawiciele KTM, Husqvarny i TM Racing również wypowiadają się pozytywnie na temat pomysłu stworzenia nowej klasy. Dla KTM i TMRacing jest to okazja do powrotu do korzeni działalności obu producentów. W przypadku Husqvarny doskonale zbiega się to z wypuszczeniem na rynek nowych motocykli po połączeniu z Husabergiem.

Klasa 300cc 2T ruszy już w przyszłym sezonie. Rywalizacja będzie składać się z siedmiu rund odbywających się przy Mistrzostwach Świata MXGP FIM. W trakcie jednej rundy odbędą się dwa wyścigi trwające 25 minut + dwa okrążenia. Zapisy są przyjmowane mailowo pod adresem [email protected].

Więcej o motocyklach KTM Autor: Wojciech Grzesiak