Nawigacja motocyklowa BMW Motorrad Navigator V - Motogen.pl

BMW Motorrad jest obecnie najnowocześniejszą nawigacją motocyklową na świecie. Jej dotykowy 5’ ekran o znakomitej rozdzielczości, oraz połączenie z motocyklem poprzez instalację pokładową, a także z Internetem poprzez Smartphone, uwalniają prawdziwy potencjał tego urządzenia.

Producent podaje wiele zalet nawigacji motocyklowej BMW Motorrad Navigator 5. Są to między innymi: integracja danych z motocyklem (np.wskazanie najblizszej stacji benzynowej po zasygnalizowaniu rezerwy lub status danych takich jak ciśnienie w ogumieniu, temperatura silnika itp), transfer informacji online poprzez Smartphone, aby pokazać np. prognozę pogody, możliwość bezpośredniego planowania podróży z 3750 punktami przejazdowymi, bezpłatne aktualizacje map.

Różnic między Nawigatorem 5, a poprzednim modelem (Nawigator 4), jest bardzo wiele. Przede wszystkim większy i jaśniejszy wyświetlacz z poprawioną czułością oraz czytelnością przy dużym nasłonecznieniu. Ponadto dwukrotnie większa pamięć wewnętrzna (8GB zamiast 4GB), komunikaty głosowe nawigacji, częściowo z prowadzeniem opisowym np. „skręć za wiaduktem w prawo” (poprzednio komunikat brzmiał: „za 150 m skręć w prawo”). Pojawiła się także nowa technologia planowania trasy za pomocą punktów pośrednich i punktów kształtujących (shaping points), co pozwala na planowanie dłuższych i bardziej szczegółowych tras przejazdu motocyklem.

BMW Motorrad Navigator 5 daje też możliwość personalizacji danych wyświetlanych. Będziemy mogli odczytać z niego zasięg, ilość paliwa, ciśnienie powietrza w oponach z przodu i z tyłu, średnią prędkość jazdy, średnie zużycie paliwa, temperaturę silnika itp.

Generalnie BMW Motorrad zrobiło duży krok w przód względem poprzedniej wersji Nawigatora. Daje on więcej możliwości i pozwala prowadzącemu na swobodniejszą jazdę, gdyż ciągle jest informowany o stanie swojego motocykla.

Cena tego wielofunkcyjnego sprzętu to 2632 zł brutto w wersji z zainstalowanymi mapami Europy i bezpłatną dożywotnią aktualizacją. Oczywiście istnieje możliwość zakupu tańszej wersji bez zainstalowanych map.

Gdzie możemy go nabyć? U każdego dealera BMW Motorrad w Polsce.

Lista dealerów na http://www.bmw-motorrad.pl/