MV Agusta F3 – cisza na froncie - Motogen.pl

Po pokazaniu najnowszego dziecka na targach Eicma w zeszłym roku, MV Agusta nabrała wody w usta na temat modelu F3.

Od zeszłego roku i pierwszej prezentacji modelu F3 MV Agusta postanowiła nie przedstawiać dziennikarzom czy też przyszłym klientom absolutnie żadnych informacji. Nadal nie znamy dokładnych danych technicznych motocykla. Wygląda na to, że włoska marka nadal intensywnie pracuje, by spełnić swoje wcześniejsze obietnice, że maszyna będzie najmocniejsza i najbardziej zaawansowana technologicznie w swojej klasie.

Na razie wiadomo jedynie, że F3 wkręca się na 15 000 obrotów i generuje 133 KM. Przynajmniej takie wartości uzyskała podczas kolejnych testów w Hiszpanii. Nie wiadomo jednak, czy jest to szczyt tego, co oczekują od tego motocykla konstruktorzy. Na pokładzie maszyny znalazł się zapowiadany system ride-by-wire oraz przeciwbieżny wał korbowy.

Tym, którzy już zakochali się w nowej F3, przypominamy, że jest to model, który wejdzie do salonów dopiero w 2012 roku. Oprócz ostatecznych danych technicznych jesteśmy bardzo ciekawi jaką cenę trzeba będzie zapłacić za ten wspaniały włoski motocykl.
 

Więcej o motocyklach MV Agusta