Motocykle Rossiego i Stonera idą pod młotek - Motogen.pl

Zawsze chciałeś mieć replikę motocykla jednej z gwiazd MotoGP? Teraz możesz mieć oryginał!

 

Ducati zdecydowało się na nietypowy krok. Postanowiło bowiem sprzedać na aukcji dwa motocykle jakich używali Valentino Rossi oraz Casey Stoner podczas swoich startów w MotoGP. Desmosedici GP10 i GP11 pójdą pod młotek podczas majowej aukcji odbywającej się w Monaco.

 

Warunkiem przystąpienia do licytacji będzie jednak podpisanie umowy poufności. Ducati, mimo odważnego kroku, jakim jest wystawienie maszyn na sprzedaż, co oczywiste, nie chce dzielić się rozwiązaniami technicznymi, jakie zostały zastosowane w obu motocyklach z konkurencją.

 

„Wypuszczenie dwóch tak szczególnych maszyn do sprzedaży jest wyjątkowo rzadką okazją dla nas, dlatego właśnie szczęśliwy nabywca musi nie tylko podpisać umowę poufności, ale także stać się bliskim partnerem rodziny Ducati” – powiedział Filippo Preziosi dyrektor generalny i techniczny Ducati Corse.

 

Na razie nie wiadomo jaką cenę wywoławczą mają obie maszyny. Niewątpliwie jednak, aby stać się posiadaczem Desmosedici GP11 lub GP10, trzeba będzie głęboko sięgnąć do portfela.

Więcej o motocyklach Ducati