Motocross MP i PP 2016-Już w ten weekend Lidzbark Warmiński stanie się stolicą polskiego MX - Motogen.pl

Zawody Pucharu Polski to bez wątpienia prawdziwa inauguracja sezonu motocrossowego w Polsce. W Lidzbarku oprócz licznie obsadzonych klas pucharowych, pojadą zawodnicy Mistrzostw Polski w klasie MX Kobiet i MX Quad Open. Przy okazji Pucharu Polski w walce o pierwsze punkty pojadą również zawodnicy Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Co więcej, lidzbarskie zmagania to okazja do konfrontacji zawodników trzech stref: południowej, północnej i zachodniej.

 

Formułę zawodów Pucharu Polski odróżnia od Mistrzostw Polski to , że zawiera ona wszystkie klasy i z nimi powiązane rodzaje licencji sportowych zawodników. To właśnie w Pucharze Polski w czasie jednych zawodów można zdobyć tytuł zarówno w klasie licencji C i B jak i w licencji A.

Zatem Puchar Polski to święto wszystkich polskich amatorów motocrossu, zarówno tych z pierwszych miejsc Mistrzostw Polski jak i zawodników, dla których motocross jest odskocznią i swoistym hobby.

Lidzbark Warmiński to historia polskiego motocrossu. Tor w Lidzbarku to jeden z ładniej położonych torów w Polsce. Organizacja zawodów w Lidzbarku Warmińskim jak co roku stoi na wysokim poziomie. Tym razem za sprawą wsparcia nowych partnerów Polskiego Związku Motorowego zawody w Lidzbarku zaistnieją również w ogólnopolskiej telewizji. W polskim motocrossie w sezonie 2016 swoje wsparcie zapewnił sponsor strategiczny cyklu Mistrzostw Polski i Pucharu Polski – Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.  To dobra wiadomość dla naszego sportu i wszystkich jego miłośników.

Zapraszamy do Lidzbarka Warmińskiego 30.4.2016 i 01.05.2016 !!!

Motocross mp i pp 2016

Więcej o motocyklach KTM</a