Moto Days 2018 - Łódź jesienną stolicą motocyklowej Europy - Motogen.pl

Moto Days 2018 to targi branżowe, prezentacje nowości na nadchodzący sezon, warsztaty produktowe a także artystyczne prezentacje oferty działu motocyklowego Inter Cars. Budynek łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych pełnił rolę jesiennej, motocyklowej stolicy Polski, a nawet Europy.

 

Wszędzie motocyklowe nowości

 

Firmy, których asortyment na co dzień można kupić w 300 oddziałach Inter Motors, zaprezentowały swoje nowości w części targowej. Mogliśmy podziwiać stoiska i produkty takich marek jak: Alpinestars, Shark Nolan, Xlite, Grex, IXON, EXIDE, TRW, Ducati, Piaggio, Vespa, Castrol, Macna, Oxford, FLY, Bridgestone, Falco, Scottoiler, Adrenaline, Fuchs, SMK i wiele wiele innych… Na każdym stoisku można było porozmawiać z przedstawicielami marek o ich najnowszych produktach, ich właściwościach, dotknąć, obejrzeć, przymierzyć.

 

 

Kaski SMK w Polsce

 

Absolutną nowością na przyszły sezon jest pojawienie się w ofercie sklepów Inter Motors produktów największego producenta kasków na świecie – firmy SMK. Kaski produkowane są w Indiach specjalnie na rynek europejski, spełniają wszystkie odpowiednie wymagania, posiadają homologacje i certyfikaty bezpieczeństwa.

 

 

Obecny na targach przedstawiciel firmy SMK Helmets – Francesco Funaioli zapewnił mnie, że produkty firmy SMK spełniają dużo wyższe, wewnętrzne standardy bezpieczeństwa firmy, niż minimalne wymagania europejskich homologacji. Kask integralny od SMK będzie można nabyć już za 270 zł. Oglądałem, mierzyłem – wyglądają porządnie i mogą się podobać. Zobaczymy jak sprawią się w codziennym użytkowaniu, bo na pewno w nadchodzącym sezonie będziemy je dla was testować.

 

Adrenaline celuje wyżej

 

Znacie na pewno budżetową markę ubrań spod znaku Adrenaline. W przyszłym roku wszystko stanie na głowie, bo produkty Adrenaline awansują o półkę, a może i dwie wyżej. Najlepsze materiały, nowoczesne rozwiązania, modny krój i design – z tymi cechami będzie teraz kojarzona ta marka. Czy to znaczy, że nie będzie można już kupić w filii Inter Motors kurtki motocyklowej za 199 zł? Niekoniecznie, bo…

 

ISPIDO to już nie tylko kaski

 

Lukę po odzieży Adrenaline mają zapełnić produkty firmy Ispido. To właśnie ta marka będzie teraz budżetową ofertą Inter Motors dla wszystkich tych, którzy chcą się czuć bezpiecznie używając dedykowanych do jazdy skuterem czy motocyklem strojów, jednocześnie nie płacąc za nie zbyt dużo.

 

 

Macna – przyjemny chłód nawet w upał

 

Ciekawostką, która przyciągnęła moją uwagę na stoisku firmy Macna, była kamizelka chłodząca – do stosowania pod kurtkę. W upalne dni zalewamy ją wodą, która chłodzi nasze ciało, pozwalając na przyjemny komfort termiczny. Rozwiązanie tak genialne w swojej prostocie, że aż dziwię się, że dopiero po raz pierwszy się z czymś takim spotkałem. Rewelacja – na pewno latem sprawdzimy czy i jak to działa.

 

 

Tego typu rzeczy mogliśmy dowiedzieć się niejako na własną rękę chodząc między stoiskami produktowymi, natomiast dokładne informacje o swoim asortymencie przekazywali na warsztatach branżowych odbywających się w auli zagraniczni przedstawiciele marek takich jak: Ixon, Nolan, Alpinestars, Castrol, TRW, Oxford czy Shark.

 

Moto Days 2018 to nie tylko spotkania handlowe i warsztaty, ale i ciekawy, artystyczny pokaz oferty przygotowany na kanwę pokazu motocyklowej mody. Występy taneczne i wokalne przeplatały się z pokazem najnowszych kolekcji odzieży motocyklowej prezentowanej przez modelki i modeli.

 

 

Kolejny dzień Moto Days 2018 to pokazy handlowe, podczas których polscy opiekunowie marek (Macna, Falco, SMK Helmets, Adrenaline, Oxford, Ixon, Alpinestars) opowiadali o swoich produktach prezentowanych przez modeli i modelki.

 

Jak pokazuje przykład firmy Inter Cars można zorganizować pokazy produktowe w sposób ciekawy, przykuwający uwagę, profesjonalny i… inny niż wszyscy.