Mocna obsada BMW Group Classic na Goodwood Revival - Motogen.pl

Dla motocykli przewidziano wyścigi klasycznych motocykli z silnikami o pojemności 500cm3. Zawodnicy będą rywalizować w ramach memoriału Barry’ego Sheen’a. Na starcie pojawią się motocykle wyprodukowane w latach od 1960 do 1966.

BMW Group Classic wystawi dwa motocykle R50 Kaczor i dwa RS54. Jeden R50 i jeden RS54 należą do BMW, a pozostałe są w rękach prywatnych kolekcjonerów. Model R50 opracował Ferdinand Kaczor i używał go z powodzeniem w wyścigach motocykli. Teraz maszyny dosiądzie inna wyścigowa legenda – Troy Corser, który zdobył dwa tytuły mistrza świata Superbike.

Motocykla BMW RS54 dosiądzie Maria Costello, która ma za sobą między innymi pięć startów w Isle of Man Tourist Trophy. BMW RS54 był dla bawarskiego producenta ważnym modelem, ponieważ była to pierwsza powojenna maszyna BMW przeznaczona do wyścigów. Motocykl doskonale radził sobie w wyścigach sidecar, gdzie zwyciężał aż do 1974 roku.

Impreza Goodwood Revival odbędzie się na torze Goodwood Motor Racing Circuit oraz w Earl of March’s Estate w dniach od 11 do 13 listopada. Oprócz motocykli BMW Group Classic zaprezentuje również samochody, a wśród nich znajdą się między innymi oryginalny Mini Cooper S i BMW 1800 TI/SA.

Autor: Wojciech Grzesiak