Mini Cooper C 2024 - 1.5 benzyna 156 KM - jak gokart? [szybka opinia, jazda i wrażenia, Operacja Lato] - Motogen.pl

Mini Cooper ma być samochodem, który daje gokartową frajdę z jazdy. Sprawdzamy to podczas Operacji Lato!

W redakcji Motogen trwa właśnie Operacja Lato, czyli 6 tygodni intensywnych testów i spotkań z Wami. W trakcie tygodnia BMW Motorrad, poza trzema różnymi motocyklami (CE 02 oraz F 900 GS Adv oraz M 1000 XR), dorwaliśmy też kluczyki do innego pojazdu z Grupy BMW… Do zupełnie nowego Mini Cooper 2024 w linii Classic z benzynowym (!) silnikiem 1.5 o mocy 152 KM, z automatyczną skrzynią biegów. Szybką opinię z jazdy nowym Mini Cooperem publikujemy jako jedna z pierwszych redakcji w Polsce!

VIDEO – szybka opinia o Mini Cooper C 2024:

Mini Cooper 2024 z silnikiem 1.5 156 KM – jazda i design

Na rok 2024 MINI znacząco odświeżyło ofertę swoich samochodów. Na szczęście, dla fanów bardziej klasycznej motoryzacji, w ofercie znalazły się silniki spalinowe. Dostępne są dwa mniejszy, trzycylindrowy, o mocy 156 KM (model Cooper C) lub większy dwulitrowy, czterocylindrowy, o mocy 204 KM (model Cooper S). My jeździmy tą słabszą wersją, z automatyczną 7-biegową skrzynią. Konfiguracja naszego egzemplarza to linia Classic, wzbogacona o dodatkowy pakiet. Biorąc pod uwagę pełne możliwości konfiguracji, można powiedzieć, że jest to średni poziom wyposażenia lub troszkę powyżej średniego poziomu.

Ja przede wszystkim zastanawiam się, czy nowy Cooper wciąż oferuje tę fenomenalnie przyjemną, gokartową frajdę z jazdy – szczególnie w kontekście wagi, która wynosi 1335 kg. W filmie zwracam też uwagę na to, jak responsywny jest układ kierowniczy, jak łatwo samochód daje się kontrolować nawet w szybkich zakrętach i przy ostrych manewrach. Opowiadam o trybach jazdy i o tym jak zmienia się reakcja pedał gazu czy pracy skrzyni biegów.

Nie zapominam także o tym, aby pokazać wam szczególne zmiany w designie zewnętrznym. Bryła samochodu kształt jego dachu jest wciąż charakterystyczny, tak samo jak światła, których sygnaturę teraz można dopasować według własnych preferencji. Opowiadam też o ergonomii wewnątrz samochodu, o tym czy przycisków jest za dużo czy za mało, i jak obsługuje się ten ogromny okrągły wyświetlacz. Nie zapominam też o bagażniku… Oglądajcie film, podziwiajcie zdjęcia!

ZDJĘCIA – 2024 Mini Cooper C autorstwa Tomazi.pl

Operacja Lato 2024: o co chodzi? Spotkania, konkurs, plan…

Materiał powstał w czasie Operacji Lato. Edycja 2024 ma aż 6 tygodni marek (o czym piszemy szerzej w artykule). Każdego tygodnia przetestujemy dla Was przynajmniej 3 motocykle, a czasem też trafi się czwarty jednoślad albo samochód. Testy i wiele innych publikacji znajdziecie na portalu Motogen.pl, ale także na fanpage motogen.pl na FB oraz na profilach Instagramie oraz Tiktoku, a także na YouTube. Śledźcie wpisy, relacje, shorty i stories!

Konkurs! Po raz kolejny w ramach konkursu #OperacjaLato @Motogen.pl mamy dla Was pakiet cennych nagród! Wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie/video o temacie letnio-motocyklowym, wrzucić je na swoje sociale (dowolnie: faceook, instagram, youtube i/lub tiktok) oznaczyć #OperacjaLato oraz @motogen.pl, a zgarnąć można nagrodę główną – kask Schuberth S3 Daytona Red! Pozostałe nagrody też są ciekawe: opony Pirelli, klocki hamulcowe TRW, plecaki z chemią Motul, sesja foto z Tomazim, zestaw gadżetów Exide, czy koszulki Motogen!

Spotkania! To chyba nasza ulubiona część Operacji Lato – w każdy czwartek o 19:00 spotykamy się z Wami na błoniach Stadionu Narodowego. Przyjeżdżajcie wszystkimi motocyklami – marka i pojemność nie ma znaczenia, bo najważniejszy jest świetny klimat i pogaduszki i motocyklach. Czasem skoczymy gdzieś na kawę, a czasem będzie coś do zgarnięcia w mini konkursach na spotkaniach. Aby dowiedzieć się dokładnie co, gdzie i kiedy śledźcie stories na FB/IG oraz wydarzenia na facebooku Motogen!

Harmonogram Operacji Lato 2023:

  • 01.07-07.07 – BMW
  • 08.07-14.07 – Suzuki 
  • 15.07-21.07 – Aprilia
  • 22.07-28.08 – Yamaha
  • 29.07-04.08 – Triumph 
  • 14.08-20.08 – Kawasaki

Operacja Lato może się odbyć dzięki partnerom

Operacja Lato organizowana jest przez Motogen.pl dla Was, ale nie mogłaby się odbyć i nie byłoby nagród w konkursie, gdyby nie dołączyło do nas wiele firm uwielbiających motocykle, jak:
Schuberth,
Pirelli,
InterMotors,
TRW,
Motul,
Exide.

Bądźcie na bieżąco i już teraz dodajcie do obserwowanych fanpage motogen.pl na FB oraz profile na Instagramie oraz Tiktoku, a także na YouTube. Śledźcie wpisy, relacje, shorty i stories!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany