Limitowana wersja Triumph Rocket 3 na 15 lecie modelu! - Motogen.pl

Piętnastolecie modelu to doskonały pretekst żeby zaprezentować ulepszoną wersję, przygotowaną przez Triumph Factory Custom.

Dwu i pół litrowy silnik o mocy 170 KM generujący 221 Nm uzbrojono w układ wydechowy Arrow z carbonowymi końcówkami. Ten sam materiał umieszczono w kilku miejscach nadwozia, co ma podkreślić agresywny i ekskluzywny charakter maszyny.

Rocznicowy Triumph otrzymał reflektory w technologii LED oraz aluminiowe, odlewane koła. Ma także nieco smuklejszą sylwetkę a jego masę zredukowano o blisko 40 kg.

Za skuteczne hamowanie odpowiadają zaciski Brembo Monoblock a przednie zawieszenie z pełną regulacją dostarczyła firma Showa. Motocykl wyposażono w ABS działający w złożeniu oraz cztery tryby jazdy.

Niestety, model zostanie wyprodukowany zaledwie w 750 sztukach a jego cena będzie wynosiła ok 29 tys. dolarów, czyli 113 tys. złotych.  Cena obejmuje ciekawe dodatki takie, jak skórzany plecak, dokumentację budowy motocykla oraz własnoręczny podpis prezesa Triumpha. Ważniejsze jednak, że przynajmniej na zdjęciach motocykl wygląda niesamowicie…

Więcej o motocyklach Triumph