Kanadyjskie zwycięstwo w USA - Motogen.pl

W sobotę w Glen Helen w USA, Rob Adelberg po raz pierwszy w karierze odniósł zwycięstwo w zawodach Red Bull X-Fighters. Zawdzięcza to zasłużonej wygranej w sesji kwalifikacyjnej, przed odwołaniem finałowych pojedynków. Wiatr o prędkości dochodzącej do 9 m/s uczynił rywalizację zbyt niebezpieczną, nawet dla najlepszych zawodników na świecie. Tom Pages zajął drugie miejsce i prowadzi w klasyfikacji generalnej z 245 punktami nad Danym Torresem (210). Trzecie miejsce zajął Japończyk Taka Higashino, który buduje formę na występ przed własną publicznością – podczas kolejnego przystanku w Osace.

 

Rob Adelberg, który ostatnio zdobył srebrny medal na X-Games w Brazylii, miał znakomity pierwszy przejazd w kwalifikacjach. Cliff-hanger flip w jego wykonaniu przyniósł mu 85,1 pkt. To wystarczyło, aby pokonać Pagesa (83,8 pkt) i Higashino (83,6 pkt). Zwycięzca Światowej Serii z 2011 roku Dany Torres miał spore trudności z olbrzymim torem i ukończył kwalifikacje na siódmym miejscu.

 

„Zacząłem mój przejazd od jednego z najtrudniejszych trików, jakie kiedykolwiek robiłem. Ten cliff-hanger flip był najlepszym, jaki zrobiłem.” – powiedział 24-letni Adelberg – zawodnik, który rok temu mimo złamania szczęki w Glen Helen zajął szóste miejsce. Jego dotychczasowy najlepszy wynik to drugie miejsce w Dubaju w 2012 roku.

 

WYNIKI – RED BULL X-FIGHTERS GLEN HELEN – USA: 
1. Rob Adelberg (AUS) 
2. Thomas Pages (FRA)
 3. Taka Higashino (JPN) 
4. Javier Villegas (CHI)
 5. Adam Jones (USA) 
6. David Rinaldo (FRA) 
7. Dany Torres (ESP)
 8. Josh Sheehan (AUS)
 9. Wes Agee (USA)
 10. Brody Wilson (USA) 
11. Todd Potter (USA)

KLASYFIKACJA GENERALNA ŚWIATOWEJ SERII RED BULL X-FIGHTERS PO ZAWODACH W GLEN HELEN:


1. Tom Pagès 245 pkt


2. Dany Torres 210 pkt


3. Rob Adelberg 210 pkt


4. Levi Sherwood 145 pkt


 

Więcej informacji na www.redbullxfighters.com.