Już nie wyglebisz! Ukraińcy stworzyli system, który sam utrzymuje równowagę skutera - Motogen.pl

System utrzymujący równowagę jednośladu przy niskich prędkościach to projekt realizowany przez jedną z ukraińskich firm technologicznych. Zdaniem twórców, sprawdzi się on w przypadku skuterów i jednośladów dostawczych.

Kiedy czytamy o takich wynalazkach, w pierwszej chwili włącza się nam wewnętrzny krytyk, który narzeka, że to niepotrzebne, że prawdziwy motocyklista to, czy tamto. Potem zamawiamy jedzenie z dowozem, bo przecież pada śnieg i nie chce nam się wychodzić z domu. A kiedy przed drzwiami staje zmoknięty i zmarznięty dostawca, myślimy sobie, że taki system może faktycznie przydać się, by ułatwić pracę tysiącom podobnych śmiałków. Korzyść dodatkowa – nasze żarcie zawsze przyjedzie w jednym kawałku.

To tylko jedna grupa docelowa, która byłaby wdzięczna za takie rozwiązanie – system wspomagania manewrów przy niskiej prędkością doceniliby zapewne także mniej doświadczeni użytkownicy jednośladów, na przykład gros kierowców, którzy zamienili na nie swoje samochody, by nie stać godzinami w korkach. Dla nich, od ekscytujących zakrętów i przyspieszeń, ważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo. I tak ma być.

A nie każdy z was zapewne zdaje sobie sprawę, że najczęstszymi „wypadkami” motocyklowymi są właśnie przewrotki przy niskich prędkościach. Aby dobrze panować nad ciężkim jednośladem, trzeba sporo praktyki i nieco ćwiczeń na placu manewrowym. Nie każdy ma na to czas i ochotę, dlatego systemy wspomagające kierowców jednośladów mogą okazać się skuteczną bronią w walce o klientów.

Ukraińska firma Intellias opracowała technologię, która pomaga kierowcy zachować równowagę podczas jazdy z niskimi prędkościami. System działa do 20 km/h i przeznaczony jest, jak twierdzą jego twórcy, dla osób dojeżdżających do pracy oraz wszelkiej maści kurierów i dostawców. Oleksandr Odukha, wiceprezes Intellias twierdzi, że udział software’u w pojazdach stale rośnie, co dla producentów i dostawców oznacza konieczność ciągłego doskonalenia się, dla zapewnienia niezawodności oferowanych rozwiązań.

Głównym zamysłem rozwiązania firmy Intellias jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu w centrach miast, poprzez stworzenie jak najlepszych warunków dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany