Jest lekka i przyjemna praca dla motocyklistów! Zatrudnia polski start-up - Motogen.pl

Spis treści

Polski start-up Seemore, który pracuje nad systemem bezpieczeństwa dla jednośladów, poszukuje do współpracy czterech motocyklistów. Będą oni testować urządzenie Aware, a także zbierać i analizować dane.

Seemore to polski start-up, który znany jest głównie z prac nad systemem HUD dla motocykli. System ten – Head Up Display, czyli wyświetlacz przezierny, ma swoje korzenie w lotnictwie. Piloci wojskowych myśliwców mają dzięki niemu dostęp do najważniejszych parametrów lotu, które wyświetlane są na wewnętrznej części wizjera. Dzięki temu pilot nie musi odrywać wzroku od celu, na którym aktualnie się skupia.

Kolejnym projektem Seemore jest Aware – rozwiązanie pozwalające na ciągłe monitorowanie otoczenia wokół motocyklisty. Może on włączać lub wyłączać ostrzeżenia, które chce otrzymywać dzięki aplikacji na Android lub iOS. Rozwiązanie może być zamontowane i wykorzystywane na dowolnym motocyklu bez potrzeby jakiejkolwiek adaptacji.

Praca w Seemore

W związku z przejściem do fazy testów, Seemore poszukuje 4 osób na stanowisko: Specjalista ds. zbierania danych oraz testów algorytmów. Miesięczny wymiar czasu pracy obejmuje 126 godzin.

Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą prowadzić prace badawczo-rozwojowe w zakresie:

 • przejazdów motocyklem po wybranych trasach,
 • zbieranie, analizowanie i wstępne opracowanie danych do baz systemu,
 • testowanie w środowisku laboratoryjnym opracowywanych algorytmów w celu ich sprawdzenia pod względem poprawności opracowywania,
 • testowanie algorytmów w celu ich sprawdzenia pod względem poprawności działania.

Wymagane jest wykształcenie wyższe, minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze zbierania, analizowania i przetwarzania danych, a także posiadanie prawa jazdy kategorii A lub kategorii B dłużej niż trzy lata, co upoważnia do poruszania się jednośladem 125 cm3.

Niestety – są także minusy. Po pierwsze trzeba być w stałym kontakcie z bazą, co oznacza częste wizyty we Wrocławiu. Po drugie do tej pracy można zgłosić się wyłącznie w formie oferty w przetargu, po trzecie – termin składania ofert mija 19 stycznia, a zatem trzeba się mocno pospieszyć. Szczegółowe informacje na temat tej oferty pracy dla motocyklisty w Seemore znajdziesz pod linkiem.

Seemore Aware

System zbiera informacje z otoczenia, analizuje je i przedstawia motocykliście m.in. poprzez system Head-Up Display. Dane pozyskiwane są w trybie ciągłym, poprzez detekcję obiektów, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo, takich jak inni uczestnicy ruchu, znaki drogowe, piesi, zwierzęta itp. Pozyskane dane są analizowane i, bazując na odpowiednich scenariuszach, prezentowane motocykliście poprzez zewnętrzne akcesoria, np. zestaw słuchawkowy, LEDy zainstalowane na lusterkach, czy też HUD.

Co potrafi system Seemore Aware:

 • detekcja kolizji,
 • eliminacja martwej strefy,
 • detekcja nieintencjonalnej zmiany pasa ruchu,
 • detekcja pieszych na drodze i podwyższonego ryzyka potrącenia,
 • detekcja zwierząt na drodze,
 • rozpoznawanie znaków,
 • zaawansowana predykcja niebezpiecznych zdarzeń.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany