Jedną nogą w Armenii – wielka wyprawa z wielką misją - Motogen.pl

Dwóch mężczyzn, dwa małe motocykle, 8000 kilometrów – tak w skrócie można przedstawić uczestników wyprawy „Jedną nogą w Armenii”. Nietypowa wyprawa wyrusza z końcem lipca z podkrakowskich Radwanowic.

Uczestników jest dwóch. Arkadiusz Tomasiak – kierownik Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta i Maciek Banaszek – facet po ciężkim wypadku. Ta dwójka dosiądzie motocykli Zipp Nitro 250 i przejedzie na nich 8000 kilometrów na trasie Radwanowice–Armenia. Na miejscu pomagać będą osobom niepełnosprawnym, a po powrocie założą pierwszy w Polsce Motocyklowy Klub dla Niepełnosprawnych. Skąd ten pomysł? Maciek stracił w wypadku nogę. Teraz może pokazać, że mimo tego nie musi rezygnować z jazdy na motocyklu; że „życie po wypadku nie kończy się, a zaczyna nowy rozdział troszkę innego, kulawego życia” – jak przeczytać możecie na stronie www.jednanogawarmenii.pl.

Celem wyprawy jest przyciągnięcie uwagi osób niepełnosprawnych, które chciałyby jeździć na motocyklach. Klub, który powstanie po powrocie obu uczestników do Polski, ma być miejscem, gdzie osoby niepełnosprawne będą mogły wymienić doświadczenia i informacje na temat motocykli i ich modyfikacji, protez, wózków i wszelkiego innego sprzętu, który może pomóc niepełnosprawnym w realizacji motocyklowej pasji.

Przygotowania wciąż trwają, a o szczegółach będziemy informować Was na bieżąco.

Sponsorami wyprawy zostały firmy: Zipp, 4Motos.pl, Brubeck i Modeka.

Patronat honorowy: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Patronat medialny nad wyprawą objęli: Onet.pl, Radio Kraków, Świat Motocykli, MotoVoyager oraz MOTOGEN.PL.

Więcej o motocyklach Zipp