Jaki budżetowy motocykl na kategorię B na sezon 2021? - Motogen.pl

Jaki budżetowy motocykl na kategorię B polecilibyśmy na sezon 2021? Zobacz nasze trzy typy motocykli 125 o najlepszej relacji ceny do jakości i wyglądu!

Po jednoślady segmentu 125 ccm sięgają nie tylko początkujący motocykliści, ale i doświadczeni kierowcy kategorii B, którzy chcą znacznie zwiększyć swoją mobilność. Obydwie grupy są niezbyt doświadczonymi użytkownikami motocykli, dlatego nie mogą pozwolić sobie na eksperymenty, co do stanu technicznego i bezpieczeństwa pojazdu. Najlepszą decyzją w takiej sytuacji jest zakup pojazdu nowego, pewnego, bez przygód w przeszłości, którego cena jest porównywalna do używanych pojazdów z „Japonii” w niewiadomym stanie.

Nowy motocykl klasy 125

Kupując nowy motocykl, nie musimy zastanawiać się nad jego przeszłością. W czasie szybkiej jazdy nie oderwie nam się koło przykręcone po naprawach najtańszą śrubą wykręconą z mebla stolarskiego, na którą poprzedni właściciel pożałował funduszy. Poza tym mamy pewność, że zużyty tłok nie został zastąpiony kawałkiem drewna, w układzie olejowym nie wlano moto-doktora podtrzymującego przez chwilę ciśnienie i przedłużającego agonię silnika. W motocyklu nowym mamy pewność, że ewentualne usterki zostaną naprawione w ramach gwarancji, a sam pojazd jest bezwypadkowy, utrzymuje geometrię zawieszenia oraz specyfikację fabryczną.

Motocykle polskiej marki Zipp

W relacji ceny do jakości, osiągów, designu i trwałości najlepszą ofertą wydają nam się produkty polskiej marki Zipp. W naszym kraju sprzedała ona już ponad 150 000 jednośladów przez ponad 300 punktów dealerskich, a ponad 10-letnia obecność na rynku zdążyła wzbudzić zaufanie i lojalność klientów.

Modele, które szczególnie byśmy polecili w segmencie 125 ccm są trzy: sportowy ZIPP PRO XT RS 125, ZIPP SCRAMBLER 125, który jest motocyklem drogowo-terenowym z pewnymi cechami retro oraz ZIPP VZ-5 PRO będący pełnowartościowym turystycznym enduro z kuframi bocznymi i centralnym.

Zipp PRO XTRS 125

PRO XTRS 125 to pojazd zaprojektowany dla miłośników konstrukcji sportowych ceniących dynamiczną jazdę i chcącym rozwijać swoje umiejętności w kierunku doskonalenia techniki jazdy, w tym track dayów na technicznych, krętych torach.

Silnik zasilany wtryskiem o mocy 9,1 KM zaskakująco dobrze sobie radzi z tym lekkim pojazdem sprawiając, że dynamiczna stylistyka nie pozostaje obietnicą bez pokrycia. Motocykl kosztuje zaledwie 7999 zł, co jest najlepszą na rynku relacją ceny do osiągów, designu i jakości wykonania! Przeczytaj więcej o PRO XTRS 125.

Zipp Scrambler 125

Scrambler 125 to pojazd dla poszukiwaczy przygód nie tylko na drogach utwardzanych. Kapitalna stylistyka z pewnymi cechami retro sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z pojazdem w wyjątkowym, customowym stylu.

Jazda Scramblerem szczególnie po leśnych drogach szutrowych to metafizyczne przeżycie, niedostępne dla kierowców samochodów czy dużych, ciężkich i mało poręcznych motocykli. Szprychowe koła i mnóstwo klimatycznych dodatków sprawia, że cena 9899 zł wydaje się prawdziwą okazją! Przeczytaj więcej o Scrambler 125.

Zipp VZ-5 PRO 125

VZ-5 PRO 125 – tutaj dochodzimy do motocykla, który jest nie tylko najfajniejszym modelem w ofercie Zippa, ale także jednym z najlepszych pojazdów segmentu 125 ccm. VZ-5 PRO 125 to motocykl z bardzo dużym potencjałem turystycznym. Wyposażony w trzy kufry, obszerną szybę i owiewkę oraz prędkością maksymalną sięgającą 115 km/h sprawia, że każda podróż będzie sporą przyjemnością.

Nie trzeba kupować ciężkich pojazdów tej klasy, żeby wygodnie i niskobudżetowo zwiedzać świat. Niewielkie zużycie paliwa, olbrzymi zasięg oraz duża dzielność turystyczna sprawiają, że VZ-5 PRO 125 okaże się wyjątkowym pomysłem na urlop pod namiotem, szczególnie jeśli marszrutę na mapie wyznaczymy linijką, nie patrząc na rzeźbę terenu. To także doskonały pojazd turystyczny na wiecznie pustą, studencką kieszeń. Co ciekawe, cena motocykla nie przekracza 9899 zł, co jest świetną ofertą. Czego brakuje do pełni szczęścia? Sprzętu biwakowego w wyposażeniu seryjnym! Przeczytaj więcej o VZ-5 PRO 125.

Powyższe motocykle to trzy przykłady jak niewiele brakuje, by stać się posiadaczem nowego, bezpiecznego motocykla, którego stan techniczny i jakość potwierdzony jest gwarancją producenta. Myślisz o pojeździe używanym, jednak czy na pewno stać Cię na zakup „kota w worku”?

Zipp zaprasza na swoją stronę Zipp.pl oraz na facebookowy fanpage niestojwkorkach.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany