Jak dbać o silnik w motocyklu? Motul Engine Clean Moto do oleju oraz Motul Boost and Clean Moto do paliwa - Motogen.pl

Preparaty Motul Engine Clean Moto i Motul Boost and Clean Moto pozwalają na utrzymanie w czystości układu olejowego oraz paliwowego. Jak poprawnie je stosować?

Jeśli chcesz dbać o silnik swojego motocykla musisz przede wszystkim pamiętać o regularnym serwisie oraz wymianie oleju i filtra olejowego zawsze na czas. To absolutne podstawy. Można jednak pójść o krok dalej i skorzystać również z dostępnych na rynku środków czyszczących układ olejowy, czy paliwowy.

Motul Engine Clean Moto oraz Motul Boost and Clean Moto – prezentacja stosowania

W poniższych akapitach opisujemy dwa środki do czyszczenia układ olejowego oraz paliwowego – Motul Engine Clean Moto oraz Motul Boost and Clean Moto. Zanim jednak przejdziecie do opisu tekstowego, mamy dla Was video-prezentację obu produktów:

Motul Engine Clean Moto – do czego służy? Jakie korzyści?

Motul Engine Clean Moto ma za zadanie usuwać osady i zanieczyszczenia blokujące przepływ oleju w silniku. Mikrocząsteczki zanieczyszczeń są później usunięte przy spuszczaniu oleju z silnika.

Jakie są korzyści? Motul Engine Clean Moto dodany do oleju przed jego spuszczeniem pozwala zmniejszyć zużycie silnika, zmniejszyć zużycie oleju i paliwa, zwiększyć kompresję w cylindrach i tym samym zmniejszyć emisję zanieczyszczeń spalin. Środek usuwa osady, nagary i inne pozostałości spalania z wrażliwych obszarów, takich jak np. hydrauliczne popychacze zaworowe czy rowki pierścieni tłokowych.

Motul Engine Clean Moto zapewnia smarowanie elementów silnika podczas procesu czyszczenia, jest również bezpieczny dla mokrych sprzęgieł. Środek ten jest przeznaczony do stosowania we wszystkich typach silników motocykli, z katalizatorem lub bez niego.

Szczegóły techniczne produktu znajdziesz na stronie Motul Engine Clean Moto.

Motul Engine Clean Moto
Motul Engine Clean Moto

Motul Engine Clean Moto – jak stosować?

Użycie środka jest bardzo proste. Zawartość jednego opakowania Motul Engine Clean Moto dodajemy do rozgrzanego silnika tuż przed wymianą oleju (wlewamy go do oleju). Następnie pozwalamy silnikowi pracować na biegu jałowym przez 15 minut. Spuszczamy olej i wymieniamy filtr oleju.

Uwaga: jedno opakowanie 200 ml jest przeznaczone do 3 litrów oleju w układzie smarowania. W przypadku wyższych pojemności należy dodać jeszcze 60 ml środka na każdy dodatkowy litr oleju silnikowego.

Motul Boost and Clean Moto – jak działa i do czego służy?

Motul Boost and Clean Moto ma za zadanie czyścić i usuwać zabrudzenia oraz zatkania występujące w całym układzie paliwowym. Środek ten rozpuszcza osady żywiczne zarówno w gaźnikach, jak i w układach wtryskowych. Usuwa nagary i niedopalone pozostałości paliw oraz olejów. Ponadto Motul Boost and Clean Moto smaruje i zabezpiecza wszystkie elementy ruchome. Środek przywraca pełne parametry silnika i zmniejsza emisję substancji szkodliwych oraz zmniejsza zużycie paliwa. Zabezpiecza przed korozją i podnosi trwałość układów paliwowych oraz katalitycznych. 

Użycie środka Motul Boost and Clean Moto jest jeszcze łatwiejsze, gdyż po prostu dodajemy go do paliwa przy tankowaniu, zgodnie z proporcjami opisanymi na opakowaniu. 

Szczegóły techniczne produktu znajdziesz na stronie Motul Boost and Clean Moto.

Motul Boost and Clean Moto
Motul Boost and Clean Moto

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany