Ja Motocyklista – akcja trwa - Motogen.pl

Fundacja Jednym Śladem oraz Torres-Art zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Ja Motocyklista”.

Niewiele jest u nas skutecznych kampanii społecznych, które zwróciłyby uwagę na motocyklistów, nie epatując równocześnie obrazami z wypadków i nie prezentując nas w negatywnym świetle. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na akcję „Ja Motocyklista”. Pomysł to wspólna idea Fundacji Jednym Śladem oraz Torres-Art, a jego celem jest zmiana społecznego postrzegania motocyklistów oraz pokazanie, że są oni przedstawicielami wszystkich zawodów, bez względu na wiek i płeć. Mało który kierowca samochodu pamięta, że na motocyklu może siedzieć po prostu człowiek – lekarz, nauczycielka, informatyk czy kucharka. Dzięki sesji zdjęciowej, a później wystawie fotografii, ukazującej motocyklistów i motocyklistki w odzieży motocyklowej i codziennej, organizatorzy chcą zmienić istniejący stereotyp dotyczący kierowców jednośladów.

Pierwsza sesja kampanii „Ja Motocyklista” odbyła się 8 stycznia i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Kolejny dzień zdjęciowy będzie miał miejsce 22 stycznia 2012 od godziny 12.00 do 20.00 w Warszawie.

Zainteresowani udziałem w sesji zdjęciowej powinni skontaktować się z organizatorami pod adresem [email protected] lub telefonicznie: 601 213 697.

Więcej szczegółów znajdziecie na profilu Fundacji Jednym Śladem na facebooku.

 

Patronat medialny nad akcją objął m.in. MOTOGEN.PL.