Head-up display w motocyklu. Honda pracuje nad własnym systemem - Motogen.pl

Head-up display to technologia pochodząca z lotnictwa. Specjalny wyświetlacz pokazuje najważniejsze informacje na wewnętrznej stronie wizjera hełmu, dzięki temu pilot jest w stanie kontrolować wiele parametrów lotu bez konieczności odrywania wzroku od pola walki.

 

Od dłuższego czasu podejmowane są próby zastosowania podobnego rozwiązania w świecie motocyklowym. Wielu producentów próbuje stworzyć bezpieczną i skuteczną technologię, która pozwoli wyświetlać najważniejsze parametry jazdy na wewnętrznej stronie motocyklowego wizjera.

 

Honda postanowiła stworzyć podobny system, ale zamiast upychać go w motocyklowym kasku, znalazła na niego miejsce na wewnętrznej stronie szyby motocyklowej, a konkretnie na dodatkowym ekranie zamocowanym po jej wewnętrznej stronie.

 

Umieszczony pod kokpitem specjalny projektor będzie wyświetlał na ekranie umieszczonym powyżej zegarów najważniejsze dane, takie jak prędkość, zasięg, czy wskazania nawigacji. Podobne rozwiązanie stosowane jest w wielu samochodach – tam zamiast ekranu wykorzystywana jest wewnętrzna strona przedniej szyby pojazdu.

 

Honda jest na razie na etapie oczekiwania na patent, nie wiadomo zatem kiedy rozwiązanie to trafi do produkcji.

 

Więcej o motocyklach Honda