Harley-Davidson Pan America na Africa Eco Race. Pojedzie Joan Pedrero - Motogen.pl

Harley-Davidson weźmie udział w piętnastej edycji Africa Eco Race. Za kierownicą modelu Pan America 1250 usiądzie Joan Pedrero.

Africa Eco Race to impreza powołana do życia w 2008 r., po przeniesieniu Rajdu Dakar do Ameryki Południowej. Od 2009 roku uczestnicy z grubsza odtwarzają trasę dawnego rajdu Paryż-Dakar, co oznacza ponad 6500 km przez terytoria Maroka, Sahary Zachodniej, Mauretanii i Senegalu.

W najbliższej edycji na Pan Americe 1250 zasiądzie Joan Pedrero, legenda rajdu Dakar. Od 30 grudnia 2023 r. do 14 stycznia 2024 r. uczestnicy Africa Eco Race będą przemierzać wymagające tereny dwóch kontynentów, w tym dystans 6000 km w Afryce. Joan Pedrero wystartuje w kategorii Maxi-Trail.

Zawodnik współpracuje z Harleyem-Davidsonem od czasu wprowadzenia modelu Pan America 1250 i w tym czasie wielokrotnie testował tę maszynę. W roku 2023 wziął udział – także na Pan America 1250 – w wielu wyścigach i rajdach w całej Europie, w tym w wyścigu Bassella Race, w którym z sukcesem zajął szóste miejsce w kategorii Maxitrail. W kwietniu wystartował w wymagającym rajdzie Baja TT Dehesa Extremadura, gdzie osiągnął znakomite wyniki i zdominował kategorię Maxi Trail, a w lipcu ukończył Baja Aragón España, wygrywając w kategorii Maxi Trail.

Udział Harley-Davidson w nadchodzącym rajdzie demonstruje nie tylko możliwości i niezawodność motocykla Pan America 1250, ale także pokazuje kultową markę motocykli podejmującą nowe wyzwania oraz przesuwającą granice technologii i osiągów. Przygoda jest częścią tej marki, a Pan America 1250 odkrywa nowe drogi dla prawdziwego doświadczenia Harley-Davidson.

Kolja Rebstock, wiceprezes regionalny Harley-Davidson na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział: Przygoda i osiągi są sercem naszej marki i nie możemy sobie wyobrazić lepszego sposobu na pokazanie wszechstronności Pan America niż udział w rajdzie Africa Eko Race. Jesteśmy podekscytowani możliwością podjęcia kolejnego wyzwania z Joan’em Pedrero po wielkim sukcesie, jaki odnieśliśmy w 2023 roku.

Pan America 1250 wyposażona jest w układ napędowy Revolution Max 1250, chłodzony cieczą silnik w układzie V o pojemności 1250 cm3, zaprojektowany tak, aby zapewniać płynny dopływ mocy przy wysokich obrotach. Pan America oferuje technologię na najwyższym poziomie i pełne adrenaliny wrażenia. Rajd, który odbędzie się po już raz 15., rozpocznie się w Monako 30 grudnia 2023 r., a zakończy w Dakarze 14 stycznia 2024 r.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany