FMX w Warszawie na Stadionie X-lecia! Zapowiedź Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw - Motogen.pl
FMX w Warszawie! Stadion X-lecia już we wrześniu stanie się areną dla najwybitniejszych zawodników Freestyle Motocrossu z całego świata, takich jak legendarny Travis Pastrana, Ronnie Renner, Mat Rebeaud czy Robbie Maddison. Tego widowiska nie można ominąć! Dowiedz się więcej szczegółów o Red Bull X-Fighters Super Session.

Dzisiaj o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej warszawskiego Torwaru podczas konferencji prasowej przedstawiciele firmy Red Bull ogłosili, że już 6. września 2008 na warszawskim Stadionie X-lecia odbędzie się finał światowej serii największych i najbardziej prestiżowych zawodów FMXRed Bull X-Fighters. Jako pierwsi w Polsce informowaliśmy Was o tym jeszcze przed oficjalną prezentacją eventu. W tę jedną noc stadion X-lecia zaświeci znów swym dawnym blaskiem, razem z nim świecić będą gwiazdy FMX największego formatu.

Red Bull X-Fighters Super Session to bez wątpienia największe sportowe wydarzenie tego roku w Polsce, najbardziej spektakularne i najlepsze zawody FMX wskrzeszają sportową legendę Stadionu X-lecia. Organizacja i rozegranie finałów największej serii zawodów FMX będą godnym hołdem i pożegnaniem Stadionu, zaledwie na dwa tygodnie przed dniem wbicia pierwszych pali pod budowę nowego Stadionu Narodowego. Firma Red Bull wskrzesza umarły w 1983 roku (bo wtedy odbyło się ostatnie sportowe wydarzenie dla tego obiektu, mecz Polska-Finlandia) Stadion X-lecia by tym samym zamknąć jego historię i wpisać te zawody FMX na długą listę sportowych wydarzeń związanych z tym słynnym miejscem.

Jak to będzie wyglądało?

Aranżacją i budową toru zajmie się sam Dane Herron, największy specjalista od budowy torów FMX, który od 10 lat tworzy tory na zawody X-Games, Red Bull X-Fighters czy Red Bull Experiment (zobacz film z budowy toru w Teksasie). Tor do FMX w Warszawie ma mieć kształt litery „X”, organizatorzy imprezy obiecują, że będzie on bardzo nowatorski i ma być jednym z największych tego typu torów w światowej historii tego sportu. Z pewnością jego aranżacja wpłynie na różnorodność prezentowanych show oraz kreatywne podejście zawodników do ich przejazdów. Tor dodatkowo ma być częściowo poprowadzony na trybunach.

Dla widzów firma Red Bull przygotuje 15’000 miejsc siedzących na trybunach, które zostaną wzniesione ponad gruzami dziś istniejących. Kolejne 20’000 fanów FMX będzie mogło oglądać Red Bull X-Fighters Super Session zajmując miejsca stojące, które zaplanowano częściowo na płycie Stadionu.

Organizatorzy zamierzają zapewnić widzom dogodne warunki dojazdu na miejsce odbywania się imprezy, również oferując np. autobusy dowożące fanów FMX pod Stadion z różnych miejsc Warszawy tak, by nie komplikować ruchu w mieście (chcący obejrzeć widowisko będą zachęcani do pozostawienia aut w dalszych częściach miasta, korzystania z komunikacji miejskiej i przyjścia na miejsce pieszo). Jak twierdzi Minister Sportu, Mirosław Drzewiecki, „Warszawa jest drożna komunikacyjnie i nie będzie problemów z komunikacją miejską w okolicach Stadionu, gdyż tamte rejony za pomocą publicznych środków transportu przemierza w ciągu godziny niemal 100’000 ludzi”.

Bilety

Sprzedaż biletów będzie odbywać się za pomocą sieci TicketPro, wejściówki nabyć będziemy mogli również w Empikach i sklepach Media Markt. Bilety będą w sprzedaży już od połowy lipca, ich ceny nie są jeszcze znane.

Kto na Red Bull X-Fighters Super Session w Warszawie?

Swoją obecność potwierdził już najsłynniejszy i największy heros tej dyscypliny – Travis Pastrana. Człowiek, który nie boi się niczego, jako pierwszy na świecie wykonał m.in. śmiertelnie niebezpieczny trick jakim jest Double Backflip (podwójne salto w tył), skoczył z samolotu bez spadochronu, czy wykonał salto motocyklem jadąc w wodzie (Hydrojump). Oprócz Travisa oglądać będziemy mogli wielokrotnego triumfatora Red Bull X-Fighters, Mat’a Rebeaud, Australijczyka Robbie’go Maddison’a, do którego należy rekord skoku w dal na motocyklu wynoszący 107 metrów. Do polski zawita również niesamowity showman – Ronnie Renner. Możemy spodziewać się również takich sław, jak Andre Villa, Jeremy Stenberg czy Jeremy Lusk. Nie zabraknie również polskiego akcentu. Bartek Ogłaza weźmie po raz pierwszy w swym życiu udział w tak prestiżowych zawodach, jakimi są zawody Red Bull X-Fighters.

W Warszawie zostanie rozegrana również Super Sesja, dwunastu zawodników będzie rywalizować w czterech drużynach, których dowódcami będą: Mat Rebeaud, Ronnie Renner, Robbie Maddison i Bartek Ogłaza.

Seria Red Bull X-Fighters 2008

Podczas tegorocznej edycji Red Bull X-Fighters rozegrano już rundy w Mexico City (Meksyk), Rio de Janeiro (Brazylia) i Fort Worth (USA), a najbliższa sesja już za niecały miesiąc w Madrycie (Hiszpania), kolejna 16 sierpnia w niemieckim Wuppertalu. Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw będzie zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji i rundą finałową całego cyklu. Każda lokalizacja posiada własny motyw przewodni zawodów: w Meksyku są to tradycyjne walki byków, w teksaskim Fort Worth dominowało rodeo, Madryt ponownie zaatakuje swą corridą. Rytmy samby w Rio de Janeiro są doskonałym kontrastem dla klimatu industrialnego odcinka organizowanego w Niemczech. Red Bull X-Fighters Super Session w Warszawie będzie wielkim sportowym pożegnaniem wielkiej historii!

Tego wydarzenia nie można przegapić! To prawdopodobnie jedyna taka szansa by zobaczyć gwiazdy największego formatu na polskiej ziemi, podczas największych i zorganizowanych z niebywałym rozmachem zawodów FMX. Już dziś zapraszamy na Red Bull X-Fighters Super Session! Zaznaczcie sobie w kalendarzu: sobota, 6 września!