Finał AMA Endurocrossu – wyczekiwane zwycięstwo Błażusiaka - Motogen.pl

AMA Endurocross to cykl zawodów, w których Tadeusz już pięć razy świętował swoje zwycięstwo. Również ten sezon miał się zakończyć kolejnym tytułem mistrzowskim na koncie zdolnego Polaka, jednak parę nieudanych startów i pechowych upadków przekreśliły szanse „Taddy’ego” na pierwsze miejsce. Runda w Ontario miała tym większe znaczenie dla klasyfikacji całego sezonu, gdyż ostatecznie weryfikowała tegoroczne miejsca na podium dla zawodników.

Błażusiak na tych zawodach pokazał swoje mistrzowskie tempo i to, że mimo niepowodzeń wcale nie zamierza odpuszczać i ułatwiać Cody’emu Webbowi walki. W wyścigu głównym zawodnik Red Bull KTM zaliczył bardzo dobry start, co pozwoliło mu jechać w pierwszej trójce. O prowadzenie walczył też Taylor Robert i Colton Haaker. Jednak Ci dwaj zawodnicy w trakcie jazdy szczepili się ze sobą, tracąc w ten sposób cenne sekundy. Gdy Tadeusz objął prowadzenie, bez większych przeszkód dowiózł je do końca wyścigu wygrywając ostatnią rundę w Ontario. Jako drugi na metę dojechał zwycięzca tegorocznego sezonu w AMA Endurocross, czyli Cody Webb, a trzeci był Colton Haaker.
Po zawodach Błażusiak mówił: „Jestem strasznie zawiedziony, że nie udało mi się w tym roku zgarnąć mistrzostwa, ale cieszę się, że udało mi się wygrać finałowy wyścig. Przyjechałem tutaj, żeby zwyciężyć i to mi się udało”.

To nie koniec zmagań Tadeusza. Już 6 grudnia będziecie mogli zobaczyć go w Polsce na pierwszej rundzie halowego Superenduro. Jednak Taddy to nie jedyny Polak, który stanie do walki z zagranicznymi gwiazdami superenduro. W akcji będziecie mogli też zobaczyć Łukasz „Quraka” Kurowskiego i Pawła Szymkowskiego, który właśnie w tym roku upuścił klasę Juniorów i zaczyna swój pierwszy sezon w klasie Prestige. 

Wyniki ostatniej rundy w Ontario:
1. Taddy Błażusiak 26 punktów
2. Cody Webb, 23
3. Colton Haaker, 20
4. Taylor Robert, 20
5. Geoff Aaron, 15

Klasyfikacja generalna sezonu:
1. Webb 214 punktów
2. Błażusiak, 202
3. Haaker, 198
4. Robert, 176
5. Gerston, 122

Więcej o motocyklach KTM