Ellison mierzy wysoko przed własnymi kibicami - Motogen.pl

Zawodnik zespołu Bogdanka PTR Honda, James Ellison, celuje w podium przed własnymi kibicami w niedzielnym, drugim wyścigu motocyklowych MŚ World Supersport na brytyjskim torze Donington Park.

 

Ellison, szósty podczas otwierających sezon zmagań w Australii miesiąc temu, wyleczył już kontuzję kolana z zimowych testów i liczy na udany weekend na znanej sobie trasie. Po wycofaniu się z wyścigu na Phillip Island Paweł Szkopek zamierza z kolei walczyć w niedzielę o miejsce w punktowanej piętnastce.

 

James Ellison: 'Tydzień temu testowałem na brytyjskim torze Mallory Park i ustanowiłem bardzo dobre czasy, sprawdzając jednocześnie nowe ustawienia motocykla – to był krok w dobrym kierunku. Czuję się znacznie lepiej i nie sądzę, aby kolano przeszkadzało mi na torze Donington Park. To będzie mój pierwszy wyścig przed własnymi kibicami i dam z siebie wszystko, aby stanąć na podium. Mamy motocykl, zespół i zawodnika, aby tego dokonać’.

 

Paweł Szkopek: 'Na torze Phillip Island nałożyłem na siebie sporo presji, dlatego przystępuję do drugiej rundy z innym nastawieniem, ale moim celem nadal jest walka o punkty w niedzielnym wyścigu. Nie znam zbyt dobrze toru Donington Park. Kiedy ostatni raz tam byłem, podczas treningów padał deszcz, a w trakcie wyścigu było sucho. Cieszę się jednak, że znów będę pracował z moim szefem mechaników, który musiał opuścić rundę w Australii i jestem przekonany, że będzie to dla nas dobry weekend’.

 

Simon Buckmaster: 'Dobrze przygotowaliśmy się do drugiej rundy, poprawiając motocykle po wyścigu w Australii. James miał czas, aby wyleczyć kontuzję i jest teraz w znacznie lepszej formie. Walka Jamesa o zwycięstwa jest naszym celem podczas każdej rundy, dlatego liczymy na udany weekend przed brytyjskimi kibicami. Paweł pokazał się z dobrej strony w Australii i na torze Donington Park także powinien walczyć o punktowane miejsca’.

 

Kibice, którzy przed startem niedzielnego wyścigu odwiedzą profil zespołu Bogdanka PTR Honda na portalu społecznościowym facebook.com i prawidłowo wytypują pozycje Jamesa Ellisona oraz Pawła Szkopka na mecie w Donington Park, mogą wygrać wejściówkę za kulisy na lipcową rundę World Supersport w czeskim Brnie oraz plakaty z autografami zawodników.

Więcej o motocyklach Honda