DUster Streetighter od białoruskiego Yuri Shif Customs - Motogen.pl

Nie tylko amerykańskie garaże customowe tworzą maszyny będące marzeniem każdego motocyklisty. Okazuje się, że za miedzą – w Białorusi działa niewielki Yuri Shif Customs, którego DUster Streetfighter zyskał uznanie na całym świecie.

Biało-złoty motocykl z motywem kolorystycznym włoskiej flagi został zbudowany wokół chłodzonego powietrzem silnika i skrzyni biegów z Ducati Monstera. Rama, owiewki i tylny wahacz zostały wykonane ręcznie przez białoruskiego twórcę. Do tego dodano zmodyfikowane widelce Showa, które podkreślają unikalny wygląd DUstera, stanowiący połączenie znanej linii Ducati z zupełnie nowymi rozwiązaniami. Niezwykły przedni reflektor przypomina „oko” aparatu fotograficznego, a wraz z korkiem wlewu paliwa stanowi jeden z wielu dopracowanych szczegółów, które nadają styl DUsterowi.

Custom zdobył nagrodę Najlepszego Streetfightera na ostatnim Custombike Show w Niemczech oraz nagrodę Best International Builder na wystawie we Włoszech. Trudno się dziwić, skoro jest dowodem na to, że na Starym Kontynencie także można zbudować zaskakujący i budzący podziw motocykl customowy.