Ducati Kill Me Fast – jeszcze sztuka czy już kicz? - Motogen.pl

Duński artysta, Kristian von Hornsleth, stworzył serię motocykli Ducati 1098 i 1198 w kontrowersyjnym malowaniu. Nazwał ją także kontrowersyjnie – 'Kill Me Fast’.

Sam artysta tak tłumaczy inspirację do malowania dziesięciu egzemplarzy motocykli w serii Kill Me Fast’ (z ang. 'Zabij mnie szybko’): 'Kiedy zapytałem sprzedawcy czy niebezpieczna jest jazda takim motocyklem, odpowiedział: »Gdy uderzasz w ścianę z prędkością 320 km/h, nie czujesz niczego«. Wtedy zadałem sobie pytanie dlaczego, sam byłem bardzo zafascynowany tym związkiem pomiędzy niezwykłym włoskim designem i wybitną technologią silnika. To dokładnie ta mieszanka piękna, prędkości i śmierci zainspirowała mnie, by włączyć tę »rzeźbę« do mojej pracy artystycznej. Malowane linie i formy oddziałują na siebie w »bezsensownej« próbie odkrycia i zakwestionowania logiki danej projektowi Ducati’.

Cokolwiek von Hornsleth ma na myśli, urodę takich przejawów artystycznego geniuszu pozostawiamy Wam do dyskusji. Jeśli jesteście zainteresowani, na stronie autora można zamówić plakaty przedstawiające oba modele Ducati w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Cena 1 egzemplarza waha się od 400 do 1200 koron duńskich.

Więcej o motocyklach Ducati