Bogdanka świętuje na Gali Mistrzów - Motogen.pl

Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego w Kazimierzu Dolnym upłynęła w sobotę pod znakiem świętowania licznych sukcesów i nagród dla podopiecznych Bogdanki.

 

Na współorganizowanej przez sekcję motorową GKS Bogdanka imprezie w hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym stawili się najszybsi polscy motocykliści i kierowcy quadów najróżniejszych specjalności, jak wyścigi torowe, motocross, trial, enduro, freestyle motocross oraz cross country.

 

Głównymi aktorami sobotniego spektaklu byli jednak reprezentanci i przedstawiciele Bogdanki, którzy otrzymali nie tylko mistrzowskie tytuły od Polskiego Związku Motorowego, ale również specjalne odznaczenia z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Hetmana.

 

W wyścigach motocyklowych Mistrzem Polski juniorskiej klasy Superstock 600 został zaledwie 18-letni Artur Wielebski, nadzieja polskich wyścigów. Z kolei po wicemistrzostwo kategorii Supersport sięgnął doskonale znany Marek Szkopek. Obaj ścigali się w tym roku w barwach zespołu Bogdanka Junior Team Recykl. W terenie dominowali zaś podopieczni SM GKS Bogdanka i KM Cross. Bogdanka triumfowała tutaj nie tylko w klasyfikacjach drużynowych, ale także indywidualnie, m.in. dzięki Karolowi Kędzierskiemu oraz Filipowi Więckowskiemu.

 

„Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego” otrzymali z rąk Marszałka szefowie klubów Bogdanki, w tym Igor Piasecki, Piotr Więckowski z KM Cross oraz członek zarządu GKS Bogdanka, Joanna Matejak. Prezes Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A., Mirosław Taras, otrzymał również Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.

 

Na Gali obecny był także reprezentant Bogdanka PTR Honda w MŚ, ośmiokrotny Mistrz Polski, Paweł Szkopek, który w ramach treningu wystartuje w najbliższy weekend w ośmiogodzinnym wyścigu wytrzymałościowym na torze Phillip Island w Australii. Wyścigowa 'perła w koronie’ Bogdanki, znany z MŚ zespół Bogdanka PTR Honda, w komplecie pojawi się także 17 grudnia w Lublinie, gdzie ogłoszone zostaną plany ekipy na sezon 2012.

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: 'Jesteśmy bardzo dumni z wywalczonych w tym roku tytułów oraz wdzięczni za otrzymane w sobotę wyróżnienia, dowód uznania za naszą ciężką pracę nie tylko w kierunku zwycięstwa na torze, ale także promocji Lubelszczyzny w Polsce i na świecie. To był dla Bogdanki kolejny bardzo udany rok, zarówno na torach wyścigowych, jak i off-roadowych. Dziękuję wszystkim naszym partnerom i jednocześnie zachęcam kibiców do dopingowania nas w sezonie 2012′.

 

Więcej informacji o zespole Bogdanka PTR Honda znaleźć można pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu ekipy na portalu facebook.com.