Distingushed Gentelmen's Ride - Motogen.pl

FILM

muzyka: Pavulon Twist – Legendary Junkies

Pierwsza tego typu impreza odbyła się w roku 2012, inspirację zaczerpnięto ze zdjęcia, na którym uwieczniono grupę motocyklistów jadących w garniturach przez miasto. Pierwszą ideą była zmiana stereotypu postrzegania motocyklistów. Impreza objęła zasięgiem 64 miasta na świecie, uczestniczyło w niej 2500 motocyklistów. Organizatorzy szybko doszli do wniosku, że znakomicie byłoby nadać jej jakiś szczytny cel i tak już w roku 2013 Distinguished Gentelmans Ride stał się okazją do zbierania funduszy na walkę z rakiem prostaty. W przejazdach na całym świecie (w tym i w Polsce, konkretnie w Warszawie) wzięło udział ponad 11tys. motocyklistów, udało się zebrać ok. 277tys. dolarów, które powędrowały na konto fundacji wspierających badania i leczenie wspomnianej odmiany raka. W tym roku motocykliści zorganizowali przejazdy w ponad 220 miastach na całym świecie, a liczba uczestników przekroczyła 20 tysięcy. Oficjalnym sponsorem akcji został Triumph, który ufundował nagrodę dla najbardziej eleganckiego uczestnika DGR, a jest nią nowy Thruxton. Wyniki konkursu opublikowane będą na oficjalnej stronie internetowej organizatora.

Podczas tegorocznej edycji DGR przyjęto za cel zebranie 1 miliona dolarów, w chwili obecnej kwota ta przekroczyła już 1 milion 400 tysięcy dolarów. W Polsce akcja objęła już trzy miasta: Warszawę, Wrocław i Gdańsk. Na oficjalnej stronie DGR zarejestrowało się 95 uczestników z naszego kraju, w samych spotkaniach i przejazdach wzięło udział znacznie więcej osób. W Warszawie tegoroczny Distinguished Gentelmen’s Ride zgromadził prawie stu uczestników, na wszelkiej maści jednośladach, począwszy od skuterów, poprzez wszelkiej maści klasyki, cafe racery, rat-bike, bobbery a kończąc na prawdziwie sportowych maszynach (Ducati Panigale). Przejazd przez Stolicę zabezpieczany był przez policyjne radiowozy, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy z Moto-Medic. Nagrody dla najelegantszych motocyklistek / motocyklistów ufundował Triumph Polska, a imprezę wspierało wydawnictwo Buk Rower.

Zapraszamy Was do naszej galerii zdjęć z warszawskiej edycji DGR, a także do śledzenia oficjalnej strony internetowej organizatorów akcji www.gentlemansride.com oraz fanpage na portalu Facebook.