BMW szykuje dwa nowe motocykle na bazie R nineT - Motogen.pl

W wywiadzie dla magazynu Cycle News Schaller powiedział, że w ciągu dwóch lat na rynku mają pojawić się dwa nowe motocykle skonstruowane na bazie R nineT. Jednym z nich będzie Scrambler, a drugim – Cafe Racer. Ze słów Schallera wynika, że nad motocyklami będzie pracował Roland Sands, który ma podpisaną długoterminową umowę współpracy z BMW Motorrad.

BMW R nineT odniosło spory sukces rynkowy. W 2014 roku sprzedano 8488 sztuk tego modelu. Oprócz tego jest on chętnie brany na warsztat przez customizerów. Już R nineT wyposażone w kilka dedykowanych dodatków od Wunderlich sprawia, że stylistycznie przenosimy się w czasie do lat 60. i 70. Przy okazji premiery Bawarczycy otwarcie podkreślali, że chcą, aby klienci bawili się wyglądem R nineT i dopasowywali go do swojego stylu i wizji.

Przy okazji pojawiły się spekulacje, że w przypadku R nineT BMW oszczędzi boxera chłodzonego powietrzem. Nie da się ukryć, że ten silnik doskonale pasuje do R nineT zarówno wizualnie jak i pod względem charakterystyki pracy.

Autor: Wojciech Grzesiak