BMW GS Challenge Tour 2021 – rozgrzewkowy dzień offroadowy już w maju w Częstochowie! - Motogen.pl

Nowość w tym sezonie, czyli BMW GS Challenge Tour: poza główną imprezą offroadową we wrześniu, organizatorzy zaplanowali także mniejsze, jednodniowe wydarzenia. Pierwsze wyzwania w kurzu, piachu i błocie już 15 maja w Częstochowie!

BMW GS Challenge to wydarzenie szeroko znane wszystkim fanom motocykli adventure, a szczególnie (co oczywiste!) wszystkim posiadaczom BMW z serii GS. Mówimy tu o weekendowej imprezie, w której ciężkie enduraki przedzierają się przez jeszcze cięższy teren, a na koniec każdego dnia wszyscy uczestnicy wspólnie się bawią.

W sezonie 2021 pojawiło się coś nowego – seria GS Challenge Tour! Poza głównym wydarzeniem GS Challenge we wrześniu, w planie są także dwie wcześniejsze imprezy jednodniowe.

Pierwsza część GS Challenge Tour 2021 w Częstochowie

Organizatorzy, czyli BMW Motorrad Polska wraz z Akademią Enduro zapraszają już 15 maja do Częstochowy! Właśnie tego dnia odbędzie się pierwsza, 1-dniowa rozgrzewka w ramach GS Challenge Tour. Jeżeli nie możesz doczekać się przygody, musisz tam być!

GS Challange Tour 2021: Częstochowa, Kaszuby, Zagórze Śląskie
GS Challenge Tour 2021: Częstochowa, Kaszuby, Zagórze Śląskie

Co w planie GS Challenge Tour w Częstochowie?

Organizatorzy zapowiadają, że będzie sporo offroadowej rywalizacji, ale także pojawi się okazja na przetestowanie nowych modeli z rodziny GS. W planie, tuż po rejestracji, jest przejazd na specjalnie przygotowany teren, gdzie rozegrają się punktowane 3 konkurencje czasowe – w kurzu, piachu i błocie:

  1. Tor trialowo-techniczny
  2. Tor Gymkhana Offroad
  3. Niedaleka trasa na punkty orientacyjne

Będzie o co powalczyć, bo organizator zaplanował ciekawe nagrody – oczywiście takie, które świetnie pasowały będą dla każdego fana BMW GS.

Na co jeszcze się przygotować?

GS Challenge Tour jest wydarzeniem jednodniowym, a próby sprawnościowe odbędą się na przygotowanym terenie. Dlatego w planie nie ma dalekich przejazdów, ale i tak trzeba wyposażyć się w pełen zestaw ochraniaczy oraz w odzież na każde warunki – organizatorzy nie boją się deszczu. Noclegi nie są przewidziane, ale bazą wypadową (oraz noclegową dla chętnych) jest hotel Scout w Częstochowie.

W cenie imprezy wliczony został lunch. Każdy uczestnik przyjeżdża własnym motocyklem, a potwierdzeniem rezerwacji jest opłata pełnego wpisowego w kwocie 299 zł. Rezerwuj, póki są wolne miejsca – liczba uczestników jest limitowana!

Wszelkie szczegóły oraz formularz rezerwacyjny znajdziesz na stronie Akademii Enduro.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany