Bimota pokazała barwy WSBK. Biaggi testerem? - Motogen.pl

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od podpisania umowy z Alstare, które przedwcześnie zerwało kontrakt z Ducati. Alstare będzie odpowiedzialne za tworzenie wyścigowego oddziału Bimoty – Bimota Racing. Współpraca początkowo miała objąć tylko wyścigi klasy Moto2 w serii MotoGP, ale szybko zapowiedziano również start w Superbike World Championship.

W barwach teamu wystartują Christian Iddon i Ayrton Badovini. Iddon spędził ubiegły sezon w klasie Supersport na motocyklu MV Agusta, ale wcześniej jego ojciec jeździł właśnie na motocyklu Bimota. Badovini z kolei jeździł dla Ducati Alstare.

Bimota BB3 jest zbudowana w oparciu o silnik od BMW S1000RR, co sprawia, że zawodnicy czują się pewnie, ponieważ będą mogli skupić się nad innymi elementami motocykla. Wiadomo, że władze serii WSBK pracują już nad wprowadzeniem zmian w regulaminie, które umożliwiłyby start zespołu Bimota.

Przy okazji pojawiła się również plotka mówiąca, że kierowcą testowym miałby zostać Max Biaggi, który przeszedł już na wyścigową emeryturę. Na chwilę obecną zawodnik nie potwierdził, ani nie zdementował tych doniesień. Wcześniej mówił, że wycofuje się z rywalizacji, ale oczywiście nie oznacza to, że nie będzie wspierał jakiegoś teamu jako tester. W końcu Casey Stoner również odszedł na wyścigową emeryturę, ale testuje motocykle dla Hondy.

Więcej o motocyklach Bimota Autor: Wojciech Grzesiak